Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Денис МАН, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА
 
З року в рік Закарпаття відвідує все більша кількість гостей. Причин, чому найзахідніша область України потрапила до категорії must visit для кожного українця, перерахувати у одному інтерв'ю, доповіді чи виступі важко навіть найзавзятішому туризмознавцю. І я не буду намагатися. Я просто запрошую відчути Закарпаття на смак, дотик, запах та проникнутись емоціями, що навіює ця земля кожному її гостеві.
З чим і як в першу чергу слід асоціювати відпочинок в області? Справедливе питання від тих, хто ніколи не відвідував Закарпатську область. То з чим його асоціювати? Давайте з горами: гора Говерла, лісисті вершини Українських Карпат, гірські стежки та незабутні пейзажі. Ні, напевно буде замало. Давайте може з кухнею: гастрономічний туризм в Закарпатті сьогодні - це щось незабутнє.
Бограч на відкритому вогні вміють варити лише справжні закарпатці, і якщо вже вирішили спробувати цю страву десь не на території Срібної землі, то переконайтеся, що кухар - майстер своєї справи і трішечки закарпатець.
Банош з гуцульською бринзою - це страва, яка хоч і проста, але справжній смак та аромат, її кулінарне оформлення вдаються далеко навіть не всім закарпатським кухарям. Але чи тільки багатонаціональна кухня важлива? Напевно ні. Ми робимо все можливе, щоб турист, який приїхав на Закарпаття по оновлених дорогах, отримав не тільки «хліб», але й видовища. Справжню культуру та традиції щирого гостинного закарпатця передають різноманітні фестивалі, які дійсно передають історичні миті, побут різних культур та народностей, відтворюють пісні та легенди, якими повниться закарпатська земля. І вже цього б напевно могло бути достатньо. Проте, і це ще не єдина наша перевага.
118 дерев'яних церков лемків, гуцулів, бойків, збудованих протягом останніх століть, збереглися і сьогодні на основних туристичних маршрутах вони не просто церкви, а символ духовності та культури українського народу. Та все ж таки найбільшим багатством Закарпаття туристичного є його гостинний народ, котрий вміє організувати якісний відпочинок навіть для найвибагливіших туристів з України та із-за її меж.
В своїй цілісності кожен з цих елементів - це неповторний відпочинок на благодатній землі, яка наближена до неба і гостинно вітає кожного!
Кілька років тому весь комплекс туристичних можливостей поєднали в книгу «Земля наближена до неба», акцентуючи увагу на унікальності закарпатської землі. Сьогодні, при розробці туристичного бренду Закарпаття, туристичний ринок визначив це основною маркетинговою ідеєю. Погодьтеся, що, враховуючи вищенаведене, важко зосередитись на одній туристичній принаді Закарпатської області. Слоган, обраний як ідея для бренду, відтворює як гірську місцевість, так і культуру, традиції, духовність. А логотип, який став частиною бренду, додав до вище перерахованого сильні позиції Закарпаття у організації лікування і відпочинку з використанням термальних та мінеральних вод, а також з розвитку виноградарства і виноробства.
Пропоную ознайомитися з туристичним брендом Закарпаття.
 
Туристичний бренд Закарпатської області «Закарпаття - земля, наближена до неба»
 
1. Опис
Закарпаття - це край гірських вершин, мінеральних та термальних вод, виноградарства та виноробства. Збагачені дивовижною природою Карпатські гори, їх чудотворні ліси, мальовничі долини, казкові високогірні озера та водоспади перетворюють наш регіон на справжній рай.
Природа доповнюється середньовічними замками, дерев'яними храмами і старовинними монастирями, цікавими музеями, витворами архітектурного мистецтва. Національне розмаїття, самобутня історія і культура помножені на доброзичливість і гостинність людей створюють неповторну ауру нашого краю.
Туристичний бренд Закарпатської області створений з акцентуванням на унікальність та неповторність території краю. Він включає в себе сукупність елементів, які викликають його позитивне сприйняття більшістю мешканців та гостей.

Гори.
Відомо, що 70 відсотків території Закарпаття займають гори, серед яких найвища вершина України-гора Говерла (2061 м). За підсумками соціологічного дослідження, у 82 відсотків опитаних саме з горами асоціюється Закарпаття. Тому, основним елементом туристичного бренду Закарпаття є зображення гір.
 
Річка. 
Цей елемент туристичного бренду характеризує широку сітку водних ресурсів: річок, озер, водоспадів, а також джерел мінеральних та термальних вод.
 
Виноградна лоза. 
Наявність цього елементу характеризує Закарпаття як край виноградарства та виноробства, яке відоме далеко за його межами. Саме винні фестивалі є візитівкою нашої області.
Поєднання цих трьох елементів дозволяє впізнавати та відрізняти Закарпаття серед інших регіонів, адже закарпатський туристичний продукт є самобутнім, бо він твориться на землі, яка наближена до неба!

Земля, наближена до неба. 
Це гасло найповніше визначає і поєднує всі елементи, перераховані вище: гори, ріки, природне багатство. До основних рис закарпатців традиційно відносять гостинність, доброзичливість, порядність, працьовитість. Багата культура, традиції, унікальна кухня народів, мова, духовне надбання, пам'ятки історії та архітектури - все це максимально повно визначає неповторність та виправдовує звання найбільш цікавої для туризму області в Україні. 
 
2. Візуалізація туристичного бренду
 
Правила застосування туристичного бренду закріплені брендбуком, котрий і визначає кольорову гаму, елементи візуалізації, мову, шрифт та способи застосування на промоматеріалах.
Головним носієм туристичного бренду стане туристичний ринок Закарпатської області. Розробка туристичного логотипу, лозунгу та концепції відбувалася у співпраці з асоціацією «Регіональна туристична організація Закарпаття», Асоціацією туристичних підприємств Закарпатської області, Асоціацією фахівців туристичного супроводу Закарпатської області та ін.
Закарпатські фестивалі б'ють рекорди за відвідуваністю, до нас приїжджають гості з усієї України і не тільки! І це найкращий показник того, що ми рухаємося в правильному напрямку. «Закарпаття - земля наближена до неба». Не вірите? Заходьте в гості і переконайтеся.
Маргарита МОЩАК, голова Закарпатськоїобласної організації роботодавців готельно-ресторанного бізнесу «Карпатія»:
Закарпаття славне, безперечно, у першу чергу, своїми середньовічними замками, мальовничими Карпатами,
цілющими мінеральними та термальними водами. Проте головна запорука успіху туристичного Закарпаття - гостинний народ, душа якого яскраво втілилася у багатонаціональній, неповторно барвистій, у всіх сенсах слова, закарпатській кухні. Тут ви знайдете угорський бограч і словацькі кнедлі, єврейський човлент й український борщ, гуцульський банош, румунський токан і кавказький шашлик! І все це - закарпатські страви, як їх готують лише тут! Тому гастрономічний туризм тут впевнено стає ще одним потужним напрямком туристичної галузі Закарпаття.

 

назад >>>