Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

З нагоди 25-ліття установлення дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою, а також з огляду на важливість українсько-китайських міждержавних зв'язків у туристичній галузі, Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні пан ДУ Вей дав ексклюзивне інтерв'ю журналу «Український туризм».

- Вельмишановний пане Посол, наскільки, з Вашої точки зору, туризм є важливою складовою китайсько-українських торгово-економічних відносин? Яку частку в загальному товарообігу між Україною та КНР обіймають туристичні та транспортні послуги?
- За даними Державної служби статистики України, загальний обсяг експорту та імпорту торгівлі послугами України становив 15,26 млрд. доларів США, підвищившись на 25,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року. Зокрема, загальний обсяг торгівлі послугами, пов'язаними з поїздками, склав 798,6 млн. дол., скоротившись на 13,8% у порівнянні з аналогічним періодом поза¬минулого, тобто 2014, року. У 2015 році загальний обсяг експорту та імпорту торгівлі послугами між Китаєм та Україною склав 169 млн. дол., зайнявши 1,1% загального обсягу торгівлі послугами України і підвищившись на 85,7% у порівнянні з аналогічним періодом позаминулого року. У 2015 році з метою туризму Україну відвідав 571 мешканець Китаю. Хоча на сьогоднішній день питома вага туристичної галузі в китайсько-українських торгових відносинах незначна, але я вірю у великі перспективи цієї галузі в майбутньому.

- Наскільки, з Вашої точки зору, громадяни КНР зацікавлені в Україні як у туристичному напрямку? Скільки, на Вашу думку, Україна могла б щорічно приймати китайських туристів у разі сприятливих умов (налагоджена промоція України в Китаї, подальша лібералізація візового режиму для громадян КНР, розвиток шляхів сполучення між нашими державами тощо)?
- Україна багата на туристичні ресурси: батьківщина давньої Київської Русі, узбережжя Чорного моря, портове місто Одеса, прекрасне місто в європейському стилі Львів, а також унікальні Карпатські гори й міста з безліччю мальовничих природних пейзажів, що неймовірно приваблює китайських туристів. У вересні 2014 року Україна стала країною призначення для китайських туристичних груп. У цьому році український уряд запустив пілотний проект отримання віз по прибуттю для китайських громадян з метою полегшення відвідування України. Згідно з українською статистикою, в період з 30 червня по 30 вересня, в загальній кількості 1459 китайських туристів та бізнесменів отримали українські візи по прибуттю з метою туризму й ділових візитів. Наразі Міжнародні авіалінії України збільшили кількість рейсів за маршрутом Київ - Пекін з 3 рейсів на тиждень до щоденного виконання польотів, а Київ став важливим транзитним пунктом для китайських туристів, що подорожують до Європи.
 
- Що, на Ваш погляд, сьогодні заважає гармонійному розвитку китайсько-українських туристичних зв'язків? Які, на Вашу думку, проблеми є актуальними, рішення яких приведе до швидкого зростання туристичних потоків в обох напрямках?
- На сьогодні основними перешкодами для китайських туристів у відвідуванні України є питання регіональної безпеки та занепокоєння людей щодо можливого впливу радіації, але це не проблеми самої галузі туризму. Як переконати китайських туристів та іноземних гостей, що їхати в Україну безпечно - саме це потрібно активно пропагувати українській стороні. Насправді наше Посольство і Посольство України в Китаї працюють в напрямку поширення цієї інформації. На додаток до розповсюдження інформації й спрощення візової процедури, для збільшення кількості відвідувачів та стимулювання зростання споживання, можна розглянути можливість введення платіжної системи Union Pay поряд з Visa і MasterCard, в деяких місцях (наприклад, в аеропорті) дозволити використання юанів, надавати послуги з повернення податків для іноземних туристів, розмістити вивіски китайською мовою і т.д. Усе це дозволить створити доброзичливу атмосферу для покупців. Крім цього, українська сторона може розглянути питання про створення органу, який спеціалізується на туризмі, як і в безлічі інших країн. І хоча не слід очікувати від цього моментального підвищення кількості туристів, але ці дії будуть мати велике значення для розширення туристичних ресурсів, управління і стандартизації галузі.
 
- Чи зацікавлені китайські інвестори у розвитку і реалізації туристичних та транспортних проектів в Україні (наприклад, зведення сучасних готельних комплексів на Чорноморському узбережжі та в Карпатах, реконструкція залізничних ліній, в тому числі прокладка європейського залізничного полотна у західних та південних регіонах України, організація поромного руху акваторією Чорного моря тощо)? При яких, на Ваш погляд, умовах такі проекти могли б почати реалізовуватися в широкому масштабі?
- Наразі загальний обсяг інвестицій Китаю в Україну становить 68.4 млн. дол., крім того, ще 7 млрд. дол. США боргових інвестиційних інструментів не були використані. Переважно інвестиції мають відношення до таких галузей, як сільське господарство, агропереробна промисловість, упаковка, фармацевтика, зберігання та логістика, нові джерела енергії та інші галузі. Також Китай бере активну участь у модернізації української інфраструктури, приватизації, фінансовому секторі та інших проектах, відтак, також активно ставиться і до співпраці в туристичній галузі. Зараз деякі китайські підприємства якраз зацікавлені в пошуку готелів, сана¬торіїв та інших об'єктів для інвестування. Але в той же час, як усім відомо, для іноземних інвесторів, оцінюючи проект, крім питань ринкового попиту і його власних цінностей, політичної стабільності, передбачуваної та сталої державної політики, має важливе значення терміни повернення інвестицій. У питанні зовнішнього інвестиційного клімату в країні, а саме стабільної політики, прозорості, стійкості, Україна має ще простір для руху вперед. У цьому році Україна підвищила своє становище в рейтингу середовищі ведення бізнесу (doing business), український уряд домігся гарних результатів у проведенні економічних реформ різного роду, щоб сприяти зростанню економіки. Ми готові працювати разом з Україною, вносити свій внесок у відновлення економіки, з метою подальшого розвитку китайсько-українського торгово-економічного обміну в різних областях.

назад >>>