Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Маріонеткова влада окупованого Криму розродилася черговими переможними реляціями: за словами «голови Держради Республіки Крим» Владіміра Константінова (за сумісництвом - зрадника Батьківщини та шахрая в особливо великих розмірах), «вже за результатами цього року поріг у 6 мільйонів туристів, які приїхали на півострів, буде подолано». Утім, цей колоритний діяч «руссково міра», який, крім зради Батьківщини та багатомільйонного кредитного шахрайства, прославився своїми земельними оборудками в заповідній зоні Південного берега Криму, на цих словах не зупинився й почав розпатякувати далі. Мовляв, протягом «українського періоду» показник у 6 млн. туристів було досягнуто лише 1 раз (за результатами 2013 року - Ред.), а «ми» (окупанти та маріонеткова влада - Ред.) «з легкістю» досягли тих самих результатів. Ну й, звичайно, після такої заяви гаспадін Константінов вже не міг: відповідно до його віщувань, звичайний для Криму радянських часів туристичний потік - 10 млн. туристів - буде досягнуто вже 2019 року, після запуску залізничної частини Керченського мосту.
Як тут не пригадати славнозвісних Іллю Ільфа та Євгенія Петрова з їхнім романом «12 стільців»! Одразу на думку приходить епізод із Васюками - маленьким містечком на Волзі, де «Остапа понесло». У планах «великого комбінатора» було проведення у Нью-Васюках низки грандіозних заходів, аж до міжгалактичного шахового турніру. Щось нагадує з реалій окупованого Криму, чи не так?
Та, незважаючи на цензурні рогатки, які з усіх сил установлюють окупанти на українському півострові, репресії та атмосферу залякування, час від часу правдива інформація звідти все ж таки просочується. Так. ще один видатний «русскомірєц» - власник ялтинського приватного зоопарку «Сказка» такий собі Зубков, який свого часу закликав Росію «прийти», скаржиться, що «порівняно з 2013 роком відвідуваність зоопарку впала у 8 разів».
Експерти туристичної галузі вважають, що показники відвідуваності «Сказки» відображають реальні потоки платоспроможних туристів на півострів. Ключове слово тут якраз є «платоспроможних», оскільки як влада всієї імперії, так і її кримських маріонеток, вже неодноразово була помічена в залученні відпочивальників до «націоналізованих», а в реальності - вкрадених у законних власників - кримських санаторіїв та пансіонатів. Іншими словами, «туристів» звозять до Криму за кошти як імперського, так і регіональних бюджетів. До того ж у добровільно-примусовому порядку: інсайдерська інформація свідчить, що відмовитися від такої «пропозиції» «відпочити» у Криму для середнього росіянина обертається відчутними неприємностями.
Але й навіть з урахуванням таких от «туристів» поза власною волею, реальний туристичний потік на окупований півострів навіть близько не сягає цифр, озвучуваних кремлівсько-сімферопольськими комбі-наторами. Бо, як підраховано тими ж таки експертами туристичної галузі, сумарна провізна потужність Керченської переправи та Сімферопольського аеропорту навряд чи досягає мільйона пасажирів на рік. Так, колишній міністр туризму та курортів АР Крим Олександр Лієв вважає, що наявні шляхи сполучення не у змозі перевезти за рік більше, ніж 800 тисяч пасажирів.
Та як би там не було, навряд чи реальні пасажиропотоки, а відтак і кількість туристів наближатиметься навіть до такої цифри. Адже, починаючи з 2017 року, окупаційна «влада» збирається учергове підвищувати ставки курортного збору від 300 рублів (близько 120 грн). Для порівняння, у Сочі ставку курортного збору планується встановити в розмірі від 20 рублів.
Цікавою є розмова між українським експертом та представниками туристичної індустрії в окупованому Криму, яка відбулась на початку грудня 2016 року. На наш погляд, вона якнайкраще ілюструє реальну ситуацію в туристичній галузі в «русском мірє», частиною якого, на його нещастя, випало стати Криму. Можна, звичайно, в цьому випадку сподіватися на Керченський міст, та ймовірність його успішної «здачі» приблизно така ж сама, як і побудови повітряного замку ялтинською будівельною компанією «Консоль», яка, до речі, належить тому самому гаспадіну Константінову.
 
ДО РЕЧІ
Незалежні експерти у галузі мостобудування, наприклад, професор Хольгер Свенсон (ФРН), вважають оголошені терміни будівництва та здачі в експлуатацію Керченського мосту у грудні 2018 року фантастичними. За словами професора Свенсона, лише проектування подібних споруд має тривати щонайменше 2 роки, після чого власне процес будівництва займе ніяк не менше 3 років. Не забуваймо також про ґрунтовні геологічні та гідрогеологічні дослідження, які мають передувати власне проектуванню, особливо в таких складних акваторіях, як Керченська протока.
Що ж до сумарної вартості будівництва мосту, то професор Свенсон вважає, що за наявних умов вона складатиме щонайменше 5 млрд євро за найоптимістичнішими підрахунками. Враховуючи давню російську звичку споруджувати подібні проекти за допомогою «відкатів», ця сума, скоріш за все, збільшиться у 4-5 разів. Крім того, не варто забувати про сучасні техно-логії, без який подібний проект реалізувати неможливо, та які навряд чи російська імперія отримає через санкції. А що буває, якщо будувати подібні споруди за допомогою штурмовщини та без дотримання технологічного ланцюжка, показує приклад мосту через Керченську протоку, спорудженого радянськими військовими будівельниками під час Другої світової війни. Як відомо, цей міст не простояв і півроку.
Враховуючи наведене, можна зробити висновок: ані в грудні 2018, ані в грудні 2028 року ніякого мосту через Керченську протоку не буде. А з ним не буде й 10-мільйонних туристичних потоків до окупованого Криму. Утім, будемо сподіватися, що 2028 року російська окупація згадуватиметься мешканцями українського Криму як страшний сон...

назад >>>