Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Закарпаття по праву є одним із найпривабливіших регіонів України для розвитку зимових видів спорту, туризму і рекреації. Достатньо сказати, що майже 70% території області займають Карпати, а висота снігу у горах складає у середньому 70-80 см. Стійкий покрив тримається, як правило, з середини грудня до початку березня, а у високогір'ї - з жовтня до травня.
За останні роки активного розвитку набув гірськолижний туризм - один з пріоритетних напрямів розвитку туризму в області. Сьогодні на території майже всіх районів області наявні об'єкти, які надають послуги гірськолижного туризму.
Динамічно розвивається зимовий туризм, все популярнішими стають гірськолижні траси. Сьогодні на території області нараховується 69 витягів, 35 ратраків і 46 пунктів прокату гірськолижного спорядження. За відгуками відпочиваючих, кращими є такі гірськолижні центри: гора Красія на Великоберезнянщині, села Пилипець, Подобовець, Ізки на Міжгірщині, полонина Драгобрат на Рахівщині.
На території області зосереджено природні ресурси, що дозволяють створювати потужні зимові туристичні центри.
Найбільш відомий гірськолижний туристичний центр області знаходиться у Рахівському районі (полонина Драгобрат), яка має чудові можливості для зимового і весняного катання на гірських лижах. Перспективною в цьому напрямку є гора Петрос.
Винятково сприятливі умови для розвитку рекреаційної галузі та туризму є у Міжгірському районі, розташованому у центрі Українських Карпат. Найвищими гірськими вершинами району є: Стримба (1719 м), Негровець (1707 м), Стой (1679 м), Ясеновець (1600 м), Великий Верх (1598 м).
У Великоберезнянському районі центром розвитку гірськолижного туризму є гора Красія, де успішно, вже не перший рік, функціонує ТОВ «Вишка», приваблюючи безліч туристів
Щороку в області проводиться відповідна робота з підготовки туристичної інфраструктури до зимового сезону, а саме: покращення дорожнього та транспортного сполучення, облаштування автостоянок, будівництво закладів розміщення та харчування поблизу гірськолижних об'єктів.
На територіях гірськолижних комплексів встановлюють інформаційні стенди та щити із схематичним зображенням гірськолижних трас та правилами користування гірськолижними витягами. На окремих об'єктах встановлено веб-камери, які працюють в онлайн режимі.
Це насамперед ТОВ «Вишка» (Великоберезнянський р-н), ПП «Боржавська ялина», ПП «Затишок», ТОВ «Подобовець 2000» (Міжгірський р-н), ТОВ «Воєводино» (Перечинський р-н) та інші.
Важливо відмітити, що останніми роками актуальним постає питання штучного осніження гірськолижних трас шляхом встановлення снігових гармат.
На сьогодні снігові гармати наявні у с. Вишка Великоберезнянського району; с. Ізки Міжгірського району, с. Калини Тячівського району. Не виключено, що перелік таких об'єктів цього року розшириться, адже використання установок штучного осніження трас подовжує зимовий лижний сезон на цих територіях майже на місяць.
З метою кращого інформування туристів та всіх бажаючих щодо стану готовності до роботи в зимовий період та проходження туристичного зимового сезону на об'єктах створено та постійно оновлюються сайти.
Інформацію в режимі он-лайн можна спостерігати на веб-сайті: www.snig.info

Земля, наближена до неба, запрошує!
У різних містах України почали з'являтися рекламні борди із закликами обирати відпочинок у Закарпатті - землі, наближеній до неба. Жителів Одеси, Харкова, Херсону, Тернополя та Луцька кличуть на Синевир, до відпочинку на гірськолижних курортах українського Закарпаття, відвідати унікальні дерев'яні храми яких в області понад 100.
Закарпатська обласна державна адміністрація в рамках реалізації Програми розвитку туризму і курортів розміщує 25 рекламних стендів у різних областях України з метою стимулювати відпочинок в найзахіднішій області, тим самим підтримуючи розвиток внутрішнього туризму.
У 2017 році передбачено обмін соціальними рекламами між туристичними регіонами України.
Закарпаття туристичне запрошує до співпраці:
тел: (03122) 3 53 03,
e-mail: economy@carpathia.gov.ua,
сайт «Вітаємо на Закарпатті»: www.transcarpathiatour.com.ua
 
Закарпаття запрошує на «Винні п'ятниці»
«Винна п'ятниця» - унікальний продукт у Закарпатській області, який об'єднує якісну презентацію кращих закарпатських вин, продуктів гастрономічного туризму та презента¬ції туристичних новинок в області.
«Винна П'ятниця» - це завжди подія, і не дивно: адже це новий формат спілкування цікавих людей, дегустаційний майданчик для професіоналів та любителів вин та гастрономії! Кожна Програма готується професіоналами-ведучими це Олександр Ковач, Федір Шандор та Ольга Тоічкіна! В програмі завжди присутній спеціальний гість - це виробники Закарпатського регіону та цікаві люди. Отже в Новий Рік «Винна П'ятниця» приготувала багато сюрпризів - святкова страва вечора та дегустація вин, презентація ігристого; новорічний майстер-клас та історія Різдва. Спеціальний гість програми розповість всі тонкощі кави та приготує гостям правильний напій.
За додатковою інформацією можна звертатися: Ольга Тоічкіна, тел: +38 050 420 4555
(м. Ужгород, м. Берегове).

 

назад >>>