Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

ЗАКОХАЙТЕСЯ В ХЕРСОН


Жартуючи кажуть, що в Італії каналів більше, ніж доріг, а туристів більше, ніж голубів. Застосовуючи подібний жарт до Херсона – говоримо про десятки річок та армію чайок. І практично всі ці річки залишили дикі куточки, які не займані людиною. Це дозволяє на їхніх берегах гніздитися сотням видів птахів, багато з яких занесені до Червоної книги. Тут, як і сотні років тому, живуть косулі, кабани, лисиці та куниці, бобри, очеретяні коти...

І, можливо, хтось все це назве «система річок, озер і боліт»... Херсонці називають це ласкавим словом «плавні». Дев'ятнадцять річок, сотні озер, єрики, протоки та нескінченні зарості очерету, верби, вільхи, калини.

Це унікальне природне надбання дозволяє місту розвивати водний туризм, який популярний та затребуваний місцевими жителями, але практично невідомий для гостей Херсона. А даремно! Цим місцинам є чим здивувати навіть найвибагливішого туриста.

Уявіть, всього кількадесят хвилин на човні чи річковій яхті, невеличка подорож на комфортабельному судні товариства «Херсонське пароплавство ДНІПРО ЛАЙН», і ви, з людних херсонських вулиць чи гамірної набережної, потрапляєте в саме серце дельти Дніпра. Прокат яхти чи човна, доступний кожному туристу!

Такий відпочинок познайомить з автентичними дачами на воді, які часто називають «херсонською Венецією», невеликими островами, харизматичними рибалками, десятками видів рідкісних рослин, птахів і тварин. Краса водної гладі озер, білосніжні лілії, жовті кубушки, зарості очерету та рогози приваблюють тисячі любителів природи. Чаплі, квакви, черепахи, пелікани, качки, лебеді та зимородки люб'язно позуватимуть уздовж берегів водойм. Романтична вечеря з місцевим вином, сирами і фруктами, солодким сувеніром міста «Фірмовий торт «Херсон» доповнять подорож!

Можливо обрати й інші туристичні маршрути Дніпром від Херсона. Популярністю користується подорож до міста Нова Каховка, з відвідуванням знаменитої Каховської гідроелектростанції та екскурсією по місту. Вздовж маршруту цієї подорожі допитливий турист має змогу оглянути й інші місця дніпровського узбережжя: геологічні пам'ятки у селі Львово, городище Тягинської фортеці та меморіал 500-річчя запорізького козацтва в селі Тягинка, місце розташування Олешківської Січі в Олешках та багато інших цікавих пам'яток. Слід підкреслити: можливий короткий (Херсон – Нова Каховка), середній (Херсон – Гола Пристань – Нова Каховка) і тривалий (Херсон – Рибальче – Нова Каховка) варіанти маршруту.

Незмінною популярністю користується й теплохідний маршрут Дніпром до Кін-бурзької коси з пішохідними екскурсіями на ній. Маршрут починається безпосередньо в місті Херсоні, продовжується в Голій Пристані відвідуванням Чорноморського біосферного заповідника; далі – Збур'ївка і козацькі укріплення та Успенська церква... Всіх цікавих пам'яток, які траплятимуться туристу дорогою не перелічити, а завершується маршрут у Кінбурнському регіональному ландшафтному парку з відвідуванням городища Кінбурнського укріплення. Звідси додатково можна вирушити на Тендрівську косу до давньогрецького святилища Ахілла або ж обрати мандрівку старовинними маяками Дніпро-Бузького лиману.

До речі, в дельті Дніпра збудовано чимало комфортабельних та доступних центрів відпочинку. Як правило, вони розміщені на заплавах з великою кількістю риби та птахів, тому пропонують відпочинок завзятим рибалкам і мисливцям. Серед них: база відпочинку «Збур'ївський кут», садиба «Рибальський стан», комплекс рибалки та відпочинку «Дельта Дніпра», база відпочинку «Петровець», риболовно-спортивна база зеленого туризму «Рибальский хуторок» тощо. Це справжній рай для азартного риболова, який тут може не лише половити рибу, а й помилуватися гарними краєвидами та відпочити в одному з готелів.

У херсонських землях гармонійно поєднуються чотири стихії: вода, вітер, земля і вогонь, які народжують можливості для веслування на байдарках, кайт- і вейксерфінгу,

вейкбордінгу, дайвінгу, каякінгу, яхтингу, дельтапланиризму та повітроплавання, створюючи атмосферу спорту, драйву, енергії та повного заспокоєння з красою природи. Досвідчені інструктори River Club GREEN TERRA, клубу активного відпочинку MANDRY вейкпарку «ЧОРНА ВИДРА», катерного вейкклубу X-STAR WAKE CLUB, бази відпочинку «Петровець» допоможуть вам підкорити водну стихію й отримати незабутні емоції.

Актуальну інформацію отримуйте на сайті Херсон Гід: https://go.kherson.ua/ офіційному туристичному порталі Херсонщини: https://kherson.travel/. Існуючі комунікаційні платформи допоможуть вам залишатися в курсі найцікавішого в форматі 24/7.

Що може бути краще захоплюючих водних походів по затоках Дніпра?

Відпочинок із сім'єю або друзями, ділові зустрічі або романтичний туризм?

Все це можливо.

Олександр Грін засвідчив у своїй автобіографічній повісті, що саме світанок на Дніпрі біля Херсона надихнув його на твір «Червоні вітрила». Відтепер кожен бажаючий може повернути казку, відправившись у невелику подорож Дніпром під вітрилами кольору кохання та пристрасті.

Херсон річковий запрошує Вас до себе! Закохайтеся в Херсон!