Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Назар ЯВОРСЬКИЙ, начальник відділу туризму Тернопільської ОДА
Туристично-мистецька презентація краю «Благословенне Тернопілля» - захід, що успішно презентував наш край, як туристичний регіон. Місцевість, яка є цікавою та впізнаваною, відтак готовою приймати гостей, даруючи їм нові емоції.
Організована туристична експозиція «Тернопілля» об'єднала в собі 4 локації основних видів туризму, котрі формуватимуть туристичний бренд області «TERNOPIL'YA: new emotions». Саме ці напрямки: «Активний туризм», «Спелеотуризм», «Замки і палаци», «Подієвий (фестивальний) туризм», є найцікавішими сучасному туристу і ми готові їх розвивати далі.
Тернопілля стає Меккою активного туризму, в тому числі завдяки своїм сплавам по великій кількості малих та великих річок. В нашому регіоні розвивається велотуризм: марковані маршрути в 2016 році на території НПП «Кременецькі гори» є декларацією цього та добрим стартом. На Тернопіллі активно розвивається парапланеризм, який вже виходить за межі парадрому на Соколиній горі поблизу Кременця. Унікальним об'єктом активного туризму є цілорічна санна траса, яка не припиняє робити навіть спекотного літа! 2017 року заплановано розробити загальну концепцію розвитку активного та зеленого туризму області, зі стратегічними та операційними планами окремих територій.
Спелеотуризм - вид діяльності, який може обслуговувати гостей протягом цілого року, - це наша родзинка. Тернопілля є чи не єдиним, «печерним» краєм в Україні, тож наші печери готові вже сьогодні приймати туристів.
Однозначно стратегічним напрямком є розвиток інфраструктури навколо замків та палаців, адже третина українських замків знаходиться саме на Тернопіллі. Робота зі збереження та реставрації постійно ведеться та вже має добрий досвід залучення грантових коштів на ці важливі потреби.
Тернопілля вже важко уявити без потужного фестивального руху - наразі це десятки фестивалів. Подієвий туризм у нашому краї щороку збагачується новими фестами й удосконаленням вже старих та відомих. Серед нових найбільш яскравим є мультикультурний фестиваль «Ференс-фест» в Бережанах, а страте¬гічним для області є проведення фестивалю «Дзвони Лемківщини», фестивалю, що збирає найбільшу кількість гостей та є унікальним. Розробляється концепція створення потужного кемпінгу в урочищі «Бичова» Монастириського району.
Комплексний розвиток наших пріоритетних видів туризму, відповідно до Стратегії розвитку туризму в Тернопільській області, остаточно утвердить Тернопілля як туристичний регіон з відповідною інфраструктурою та розмаїттям туристичних продуктів. Ми цікаві різним поколінням, національностям та етнічним групам. Відповідно до проголошення Генеральною асамблеєю Організації об'єднаних націй 2017-го року Міжнародним роком сталого туризму в інтересах розвитку, завдяки проведеній роботі раніше та реалізації задуманого на Тернопіллі 2017 рік стане насправді проривним.

 

назад >>>