Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Онлайн-пошуковики та агрегатори готельних та інших туристичних послуг останнім часом охоче публікують різноманітну статистичну інформацію, яка, на наш погляд, може стати у пригоді й професіоналам туристичного бізнесу. Так, міжнародний агрегатор hometogo.com, який спеціалізується на пошуку тимчасового житла, що здається в оренду, склав рейтинг європейських держав, міст та туристичних центрів відповідно до показника наявності бездротового доступу до мережі інтернет за технологією wifi.
Hometogo позиціонує себе як агрегатор неготельного контенту - він зазвичай видає на запит відвідувача варіанти розміщення в квартирах, приватних будинках, на віллах і т.п. Однак протягом останнього часу, коли в суспільстві набирає обертів тренд «самостійних подорожей», багато хто з туристичних агентів пропонує своїм клієнтам можливості онлайн-пошуку та підбору турів, у тому числі і з проживанням поза готельним сектором. Зрозуміло, що наведена інформація у першу чергу зацікавить саме таких агентів. Але буде вона корисна й для туроператорів - передусім для тих, хто направляє своїх клієнтів до країн, де більшість туристів розміщуються не в готелях, а на віллах, у пансіонах і т.д. Це: Хорватія, Чорногорія, почасти Італія (в основному її Адріатичне узбережжя). Подібне розміщення цілком можливе й на інших туристичних напрямках - наприклад, в Іспанії чи Ізраїлі, де такий спосіб розселення може привести до суттєвого зменшення вартості турів.
Що ж до питань зв'язку на відпочинку, то воно надалі лише підвищує свою актуальність: послуги роумінгу зазвичай є недешевими, підключення ж до мереж місцевих мобільних операторів, як правило, пов'язане з певними клопотами. Крім того, туристи зазвичай прагнуть заощаджувати на додаткових послугах, через це для багатьох із них наявність бездротового інтернету є одним з пріоритетних. Отже, оперуючи наведеними даними, агент цілком може допомогти своїм клієнтам обрати відпочинок за найбільшою кількістю параметрів, а відтак покращити свій сервіс та клієнтоорієнтованість. Найменшим wifi-покриттям у тимчасовому житлі, яке не кваліфікується як готелі, характеризується Швеція - там доступ до бездротового інтернету наявний лише у 46% помешкань.
Також цікавими є аналогічні дані щодо європейських міст та регіонів, що користуються попитом у туристів (графік 3). Замикають цей рейтинг Осло з показником «вайфаїзації» 79%, Берлін (77%) та Братислава (50%).
На жаль, агрегатор hometogo.com не поширює свій ареал на такі популярні туристичні напрямки, як Туреччина чи Ізраїль, а також обмежує коло своїх пропозицій лише житлом, яке не класифікується як готелі. Для того, щоб зрозуміти, як виглядають показники «вайфаїзації» в готельному секторі, а також у не охвачених згаданим агрегатором державах, скористуємось можливостями, які надає система бронювання тимчасового житла booking.com. Отже, за напрямком «Молдова» при запиті з 13 по 20 квітня система видає 263 пропозиції тимчасового житла, з них 99 характеризуються, як готелі. При застосуванні фільтру «безкоштовний wifi» з'являється 260 пропозицій, що складає 98,9% - навіть більше, ніж аналогічний показник на сайті hometogo.com. А, скажімо, на Сицилії картина виглядає так: загальна кількість пропозицій - 9725, з них у категорії «готелі» - 957. З усього пропонованого житла послугу безкоштовного доступу до мережі інтернет за технологією wifi надають 6749 помешкань, що складає 69,4%. Це відчутно більше, ніж дані з сайту hometogo. com - можливо тому, що більшість із готелів (94,5%) автоматично надають цю послугу своїм клієнтам.
Не можу не зауважити, що за останні роки справжній прорив із надання доступу до мережі інтернет у тимчасовому житлі: кілька років тому знайти безкоштовний wifi для туриста було досить-таки проблематичним. Наразі ж вільний доступ до мережі надається у тому числі в більшості туристичних регіонів країни, а саме: 81% помешкань у регіонах Мертвого моря, 94% в Ейлаті та 98% у Єрусалимі.

назад >>>