Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Всесвітній економічний форум (World Economic Forum, WEF) опублікував дослідження, яке містить рейтинг туристичної привабливості 136 держав світу. Цей рейтинг базується на обчислюваному за спеціальною методикою індексі туристичної привабливості, до складу якого входять оцінки цілої низки економічних, соціальних, безпекових і т.д. параметрів. Наприклад, враховуються такі параметри, як стан індустрії охорони здоров'я та санітарії, людські ресурси та ринок праці, розвиток бізнесу, культурні й історичні атракції, безпека, стан транспортної та історичної інфраструктури, ціни на послуги, рівень сервісу і т.п. Дослідження обсягом 397 сторінок, яке включає детальне викладення методики обчислення індексу туристичної привабливості, доступне на сайті WEF у вільному доступі. Ми ж пропонуємо читачам УТ ознайомитися із найцікавішими, на наш погляд, аспектами згаданого документу.
Які висновки можна зробити із наведених даних? У першу чергу, практично всі країни, які є привабливими для українських туристів, обіймають у рейтингу WEF позиції, вищі за місце України. Це цілком зрозуміло: мало кого привабить мандрівка до країни, де умови гірші, ніж удома. Винятком із цього правила є Албанія, проте ця країна продемонструвала значне підвищення порівняно з позаминулим роком (піднялася аж на 8 сходинок у рейтингу), тож не виключено, що при умові збереження темпів розвитку у рейтингу на 2019 рік ми побачимо Албанію на значно вищому місці.
Другим висновком є такий: знаходячись далеко не на перших місцях рейтингу, можна цілком успішно розвивати в'їзний туризм. Прикладами є Грузія (70 місце, понад 6 млн. туристів за 2016 рік при 3-мільйонному населенні) та Албанія.
Також очевидно, що Україну донизу в рейтингу WEF тягне військовий конфлікт на сході держави, який знижує сумарну оцінку стану безпеки для іноземних туристів на території країни. З іншого боку варто зауважити, що інтегральний рейтинг держави у такий спосіб не є об'єктивним показником реального стану безпеки для відвідувачів: адже військовий конфлікт локалізований на порівняно невеликій території. Якщо ж застосувати критерії безпеки для тієї частини України, де бойові дії не ведуться та яка не є окупованою іноземним агресором (Росією), оцінка безпеки мала б бути значно вищою.
А те, що упорядники рейтингу вважають, що Україна належить до категорії «Євразія», у той час як сусідня Молдова вже відноситься до регіону «Балкани та Східна Європа», на нашу думку, є величезним прорахунком вітчизняної дипломатії. Якщо ніхто в МЗС України не помітив такого неподобства, вважаємо за необхідне привернути увагу очільників міністерства на цей прикрий факт та закликаємо якнайскоріше направити на адресу авторів дослідження та упорядників рейтингу відповідну ноту. Бо інакше не виключено, що й у наступній публікації наша держава, що здійснює відчайдушні євро інтеграційні зусилля, з точки зору WEF так і залишиться часткою якоїсь «Євразії», яку багато хто сприймає як «русскій мір». 

назад >>>