Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Усусідній Польщі страхові компанії віднедавна розробили та вивели на ринок новий продукт - а саме, страхування наслідків вживання алкогольних напоїв. Новий ризик став актуальним для поль¬ських туристів завдяки тому, що, за даними компанії Travelplanet - одного з провідних на польському ринку туристичних посередників - кількість закордонних турів за системою All inclusive, які купують громадяни Польщі, перевищила 70%. Для порівняння, 10 років тому ця частка не перевищувала 38%.
Загальновідомо, що ця система передбачає в тому чи іншому виді безлімітне споживання алкогольних напоїв. Стандартні ж умови туристичного страхування зазвичай передбачають відмову в покритті медичної допомоги у випадку вживання постраждалим алкоголю. На практиці це стало виливатися, наприклад, у 
те, що страхові компанії відмовлялися компенсувати витрати на медичну допомогу туристам, які отримали сонячні опіки біля басейну, випивши у процесі відпочинку 2-3 алкогольні коктейлі, або ж переохолодження після морського купання. Таким чином, на ринку з'явився новий тренд, який і призвів до розширення пропозиції страхових компаній, які стали дозволяти виплату ком¬пенсацій за допомогу при ураженнях, отриманих під дією алкоголю.
Одними з перших страхових товариств, які запровадили нову лінійку продуктів, є Allianz Polska та Mondial Assistance. В останньому товаристві повідомля¬ють, що протягом року, коли діє нова пропозиція, продаж «алкогольних» полісів перевищив 30 тисяч штук. В Allianz Polska цифр не називають, однак зауважують, що такі поліси користуються значним попитом серед польських туристів, які виїжджають за межі Європи, де кваліфікована допомога зазвичай є дорожчою, ніж на території Євросоюзу.
Обидві страхові компанії пропонують «алкогольне» покриття за додаткову оплату, яка, утім, не є занадто високою. Так, у Mondial Assistance наводять такий приклад: якщо 2 особи, які виїжджають на відпочинок до Греції, за звичайний, тобто стандартний, поліс заплатять 98 злотих, то за «алкогольний» -107. Що ж до Allianz Polska, то ця компанія встановила надбавку за «алкогольне» страхування у розмірі до 30% вартості стандартного полісу. А у страховому товаристві Compens, яке запровадило новий продукт у травні 2017 р., установили єдину для всіх «алкогольну» надбавку - 20% від вартості стандартного полісу. Утім, «алкогольне» страхування є опціональним, тож турист може обирати між стандартним та розширеним покриттям.
Якщо говорити про динаміку виплат страхового покриття у результаті запровадження «алкогольних» полісів, то згадані компанії не розкривають обсягів, але зазначають, що ці виплати стабільно зростають.
Ще далі пішли у страховому товаристві Generali, включивши з 29 червня «алкогольне» покриття у стандартні поліси туристичного страхування, при цьому не підвищивши їхню вартість. У компанії повідомляють, що таке рішення стало результатом компромісу, досягнутого між клієнтами, туристичними агентами та, власне, Generali. Адже тримачі полісів цієї компанії неодноразово зазначали, що у більшості випадків неможливо визначити причинно-наслідковий зв'язок між вживанням алкоголю та настанням відповідальності страховика перед застрахованим. У той же час сам факт відмови в компенсації витрат на необхідну допомогу з формальної причини, такої, як споживання алкоголю, є несправедливим з точки зору логіки надання страхової послуги.
Страхувальники зазначають, що описана послуга користується найбільшим попитом у літній сезон, що цілком логічно. Проте й узимку вона також є актуальною. Більше того, для зимового, наприклад, гірськолижного відпочинку, така послуга стає соціально значимою, оскільки до власне медичних послуг у випадку переламів, вивихів чи обморожень на гірських трасах додаються послуги з евакуації, в тому числі з використанням вертольотів, які далеко не кожний турист здатний сплатити самостійно.
Слід, однак, мати на увазі: «алкогольні» поліси покривають не всі без винятку наслідки споживання відповідних напоїв, а лише окремі. Так, Generali компенсує лише кошти на лікування та ліквідацію наслідків нещасних випадків, страхова компанія InterRisk покриває лише лікування, допомоги в подорожі, а також пошуково-рятувальні дії. Подібні обмеження щодо покриття «алкогольних» ризиків діють і в інших польських страхових компаніях.

назад >>>