Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

На перший погляд здається, що вітчизняний шоу-бізнес та українська патріотична громадськість співіснують у якихось паралельних реальностях, ніяк не перетинаючись між собою. Це, звичайно, не так - зміни у ставленні професійних гуртів, виконав¬ців, артистів та творчих колективів, а також бомонду, до України як держави та української культури як самобутнього явища, насправді є. Хоча й відбуваються дуже повільно, зовсім не так, як хотілося б. Тим не менше, публічні виступи патріотичної спрямованості від таких відомих в Україні осіб, як, наприклад, музичний продюсер та критик Олександр Ягольник, або натхненник одеського «Джентльмен-шоу» Олег філімонов, який, до того ж. став виступати українською мовою, свідчать про те, що процес усе ж таки йде.
Однак справа далеко не тільки за вітчизняними селебрітіз: адже підтримати процес відродження (а в деяких випадках і становлення) української культури саме як самобутнього явища спроможний кожний із нас. Яким чином? Та хоча б зробивши внесок у діяльність «Музичного батальйону», або «Музбату» - громадського творчого об'єднання, яке згуртувало вітчизняних виконавців різних жанрів, які стоять на виражено патріотичних позиціях. Упродовж кількох років «Музбатівці» їздять на фронт, де дають концерти як для бійців, так і для місцевих мешканців, відвідують і провінційні куточки нашої держави, віддаючи перевагу тим із них, де вплив «руського міра» ще є досить сильним... Саме музбатівці є хедлайнерами рок-фестивалю «Дунайська січ», який з 28 по 30 липня вже утретє відбудеться в Ізмаїлі, й цього року набув статусу міжнародного.
Зазвичай саме до «Дунайської січі» музбатівці намагаються випустити нові альбоми та сінгли: адже на таких заходах, як ніде, можна познайомити своїх шанувальників з новими етапами у своїй творчості, та й залучити нових прихильників...
Так сталося й цього разу: на початку червня одна з провідних складових «Музбату» - вінницька група «Очеретяний кіт» - презентувала в Києві свій новий альбом «Налягай на весла». Прихильники творчості подільського гурту могли не тільки ознайомитися з новими композиціями, але й прослухати відомі хіти групи та, звичайно, поспілкуватися з музикантами. А також послухати виступи інших музбатівців - друзів «Котів», яких сам очільник та хедлайнер гурту Роман Кріль запрошував на сцену.
Концерт-презентація, про яку йдеться в цій статті, відбулася на території столичного ресторану Gyros Food Bar за підтримки туристичного концерну Aquaservice, газети «День», журналу «Український туризм» та автобусної компанії Transmarine. Та хотілося б наголосити, що практично кожний туристичний опе¬ратор, чи інфраструктурний об'єкт - готель, ресторан, санаторій - або ж муніціпальне чи регіональне утворення - цілком можуть долучитися до такої ініціативи, запросити до себе в гості когось із «Музбатівців», та й узагалі патріотично налаштованих митців. Бо це - для культури, а без культури неможливо побудувати сучасну й ефективну державу. Бо ж саме така держава потрібна усім нам без винятку. Чи не так?
Що скажете, дорогі колеги?

назад >>>