Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Юрій ВІЛКУЛ, міський голова Кривого Рогу
Місто Кривий Ріг, як і інші міста світу, перебуває на етапі трансформації - від епохи індустріалізації до епохи інформації. Одним із ефективних шляхів поступу в цю епоху є розвиток туризму.
Чим може здивувати Кривий Ріг, який не має Ейфелевої вежі, єгипетських пірамід, Тадж-Махалу або інших всесвітньо відомих об'єктів, що вражають величчю й красою мільйони туристів? Кожне українське місто славне своїми красотами. Серед усіх відомих міст Кривий Ріг знаний не тільки найбільшою довжиною в Європі (126 км), а і як серце промислового туризму.
Це місто з особливою історією та атмосферою, могутнє серце індустрії України, пронизане духом робітничої праці та прагненням людини до нових перемог.
Саме тут ви маєте чудову можливість простежити розвиток промисловості країни від витоків до сього-дення, від тих далеких часів, коли залізна руда добу-валася кайлом та вивозилася кіньми, до сучасної ери високотехнологічного виробництва.
Знаємо, що є окремі індустріальні маршрути в Маріуполі, Запоріжжі, Дніпрі, Кременчузі, Соледарі. Але так комплексно й різноманітно промисловий туризм представлений лише в нас на Криворіжжі.
Кривий Ріг - це зосередження унікальних промислових ландшафтів та об'єктів, аналогів яким немає не тільки в Україні, а й у Європі. Саме тут, у одному з унікальних міст світу, є можливість:
• побачити найглибші неповторні кар'єри в Європі. Наші кар'єри - це цілі міста або країни. Так, площа кар'єру публічного акціонерного товариства «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» дорівнює двом таким країнам, як Монако;
• побувати в найглибших діючих шахтах Європи. Найглибша на сьогодні шахта - «Гвардійська» має глибину 1620 м, а це 46 дев'ятиповерхових будинків;
• відвідати найпотужніший металургійний комбінат України та Європи - публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг». Територія комбінату - 80 км2, що у 2,5 рази більше за територію Брюсселя;
• побачити найбільші в Україні штучно створені гори - відвали: Бурщицький з висотою 60 метрів, Петровський - 40 м, Криворізький гранд каньйон - штучний каньйон ріки Інгулець довжиною 2,1 км і глибиною 150 м. Каньйону немає аналогів у Європі, оскільки він утворений руками людей.
Крім того, ми маємо індустріальні «червоні озера», «марсіанські пейзажі», здатні здивувати найдопитливіших та найактивніших шукачів пригод і екзотичних місць у світі! Ця унікальність зумовила вибір місця зйомок фільму «Червоний», що вийшов у прокат 24 серпня 2017 року на День незалежності України.
Ми знаємо, що неходженими стежками йти водночас складно, але й цікаво.
Запрошуємо відвідати наше місто, познайомитися з історією унікального промислового краю, поринути у вир живої індустрії, відчути незабутній криворізький дух та пізнати усю його велич і красу!

назад >>>