Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Світові ресурси охоче складають та публікують різноманітні дослідження та рейтинги, пов'язані з туристичною привабливістю тих чи інших держав та територій. Така цікавість до цієї тематики цілком зрозуміла: туристична індустрія в глобальному масштабі демонструє стабільне зростання протягом тривалого часу, відтак подібні дослідження виконують функцію індикаторів бізнес-середовища на тих чи інших напрямках.
Один з таких рейтингів на початку вересня опублікував портал Passport Index Рейтинг носить назву Most Welcoming та побудований на критеріях в'їзної доступності країн або територій для іноземних громадян. Іншими словами, на вершині рейтингу знаходяться держави та території, які дозволяють якнайбільшій кількості іноземців в'їжджати без віз, або оформлювати візу в момент перетину кордону, або ж практикують електронну візу чи подібні віддалені дозволи на в'їзд для іноземців.
Уважне знайомство з рейтингом демонструє досить-таки несподівані результати. Найгостиннішими у світі виявилася ціла низка країн, що набрали 198 балів. Тобто громадяни 198 держав та територій можуть в'їжджати до них вільно або майже вільно. Однак цікаво, що серед лідерів не виявилося жодного фігуранту топ-20 рейтигну туристичної привабливості UNWTO з точки зору в'їзного туризму. Судіть самі: першу сходинку в рейтингу Passport Index/ Most Welcoming ділять між собою Коморські острови, Гвінея-Бісау, Мавританія, Того, Тувалу, Уганда, Мальдіви, Східний Тимор, Сейшели, Самоа, Мозамбік, Мадагаскар та Мікронезія. Із більш-менш значимих туристичних напрямків у глобальному масштабі тут присутні хіба що Мальдіви та Сейшели.
Повністю з рейтингом можна ознайомитися на сайті passportindex.org, ми ж наведемо витяг з нього, який покаже, наскільки гостинними є держави та території, привабливі для українських туристів, у тому числі, зрозуміло, й сама Україна. 

назад >>>