Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Найбільшою туристичною подією нашого краю є проведення 22-23 вересня XVI Міжнародної туристичної виставки-ярмарки «Турєвроцентр-Закарпаття 2017», на якій було представлено нові тен¬денції розвитку та актуальні можливості туристичної індустрії. Захід, що презентує туризм краю у всій його багатогранності та неповторності відбувся у культурно-історичному центрі «Совине гніздо» (м. Ужгород). Виставка зібрала 60 учасників, які представили всі райони та міста Закарпаття, а також гостей з України та чотирьох країн Європи.

Зимове Закарпаття
Плануючи зимову відпустку, плануйте свій відпочинок таким чином, аби завітати до зимового Закарпаття, яке з радістю прийме всіх бажаючих.
Закарпатська область є найсприятливішим регіоном для розвитку зимових видів відпочинку. Причиню тому є не тільки природні особливості, сніговий покрив - до березня, а місцями, навіть до середини травня, але й гостинність та доброзичливість закарпатських господарів.
Вигідне географічне розташування Закарпатської області, близькість до Європейських кордонів, спонукає до організації туристичних послуг згідно вимог європейських стандартів.
На території області налічується понад 60 гірськолижних витягів різного типу. Останніми роками набуває популярності штучне засніження гірськолижних трас, шляхом встановлення снігових гармат, що дає можливість продовження тривалості зимового сезону.
Найбільші гірськолижні комплекси знаходяться на полонині Драгобрат, де катання на лижах можливе навіть в період пізньої весни, Боржавських полонинах та на горі Красія, яка має найдовшу гірськолижну трасу в Україні.

Бальнеологія і СПА-туризм
Окрім зимових видів відпочинку на Закарпатті цілорічно можна оздоровитися цілющими термальними та мінеральними водами. На території області виявлено понад 700 водопроявів мінеральних вод та розсолів в складі 67 основних родовищ мінеральних та термальних вод, тобто є великі можливості використання термальних мінеральних вод, як із лікувально-рекреаційною, так із промисловою метою. Деякі з них за своїм складом унікальні і є аналогом відомих кавказьких мінеральних вод типу «Боржомі» та «Єсентуки».
Ще одним унікальним видом відпочинку і родзинкою Закарпаття є - лікувально-оздоровчий чан - це велика ємність, у формі казана, який має кельтські історичні коріння. Древні кельти, що населяли даний регіон, у викопані ями, обкладені шкірою тварин, наливали мінеральні або джерельні води, в які потім накладали розпечене на вогнищі каміння. Використовували дану процедуру для лікування поранень або хвороб. Сьогодні чан став більш цивільним і тепер це або чавунний казан, або ж дерев'яна діжка типу «офуро», що підігрівається вогнищем на дровах. Одночасно в чані можуть знаходитися кілька людей. Чан наповнюють холодною водою, під чаном розпалюють багаття. Вода поступово нагрівається до 35-40 градусів.
Оптимальна температура води в чані 40 градусів. Купання в чані потрібно чергувати із зануренням у холодну воду, що знаходиться поруч. Перепад температур позитивно діє на організм людини і омолоджує шкіру.
Після прийняття ванн в чані поліпшується робота опорно-рухового апарату, зникає втома, депресія, безсоння та інші нервові розлади.
Крім того, подібне загартування організму покращує нервову систему, серцево-судинну систему, підсилює лібідо (як у чоловіків, так і у жінок), стимулює функції імунної системи та щитовидної залози. Цілюща купіль повертає організму гармонійну рівновагу!
Медики помітили що регулярне відвідування чана сильно знижує ризик простудних захворювань. Завдяки досить високій температурі, до 42 градусів Цельсія, через пори проникають цілющі компоненти мінеральної води, виводяться з організму шлаки і токсини, шкіра стає гладкою і пружною.
Види процедур, що пропонують чани Закарпаття: чан з сірководневою мінеральною водою; чан з натуральним хвойним екстрактом; чан із закарпатськими травами; чан з пелюстками троянд; чан з лісовими ягодами; молочний чан; винний чан.
Особливою родзинкою Закарпаття є фестивалі (гастрономічні, винні, музичні, анімативні та спортивні), які вже давно стали брендом і закликають туристів з усіх усюд. 

назад >>>