Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Редакція журналу «Український туризм» відслідковує різноманітні рейтинги та дослідження, які у той чи інший спосіб оцінюють ступінь туристичної привабливості як України, так і популярних для наших громадян напрямків. Ми неодноразово зазначали, що значна частина таких публікацій відносить Україну до так званого «червоного сектору», тобто вважає нашу державу небезпечною для іноземних туристів. Здебільшого це робиться на суто формальних підставах, завдяки наявності на сході України збройного конфлікту (а по суті - російсько-української війни малої інтенсивності).
Однак існують й більш об'єктивні дослідження, які деталізують ступені ризику в залежності не тільки від держави та формальних ознак безпеки для туристів, але й виходячи з реальної ситуації на тих чи інших територіях. Як правило, такі дослідження публікують структури, які займаються практичною діяльністю - наприклад, страховим аси стансом чи наданням безпосередньої допомоги постраждалим від реалізації тих чи інших ризиків. Однією з таких структур є міжнародна компанія International SOS, яка надає своїм клієнтам усі види допомоги (включаючи медичну) в усьому світі. Ця компанія складає та періодично публікує прогнози ризиків для мандрівників за трьома категоріями:
• Медичні ризики;
• Безпека для мандрівників;
• Ситуація та безпека на автошляхах.
Для кожного виду ризиків визначено свою градацію. Так, для медичних ризиків визначено такі категорії: низький рівень, середній, високий, дуже високий та швидкі зміни рівня. Для безпеки подорожей теж визначається 5 категорій: несуттєвий рівень, низький, середній, високий та екстремально високий. Нарешті, для ситуації на автошляхах визначаються такі категорії ризиків: дуже низький, низький, керований, високий та дуже високий.
Цікаво, що у прогнозах ризиків на 2018 рік Україна виглядає досить-таки непогано, а подекуди й відверто привабливо. З іншої точки зору, опублікований прогноз є досить об'єктивним, оскільки на територіях, де проводиться АТО, ризик безпеки подорожей позначено як екстремально високий, що цілком зрозуміло з практичної точки зору. З іншого боку, така подача інформації значно адекватніше оцінює ризики для в'їзного туризму до нашої держави, ніж дослідження та рейтинги, які надають Україні категорію «ризик екстремально високий» через війну на Донбасі. 

назад >>>