Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Закарпатська народна кухня... Закарпатське вино, закарпатська кава, закарпатська паленка, закарпатський леквар, закарпатський коньяк, закарпатські шутемені - все це знайоме не лише місцевому населенню, але й за межами краю, країни, континенту.
Гостинна закарпатська кухня пригостить вас крем-зликами, пасульою пудбиваною, пирсканими крумплями, бринзою, баношом, грибовою поливкою, палачінтами з лекваром і кіфликами.
Наш гастрономічний маршрут варто розпочати з угорської кухні, яка базується на паприці, томатах та гіркому перці. Оригінальні та неповторні назви угорських страв відразу можуть задовольнити найвибагли-віших гурманів - перкельт, паприкаш, бограч-гуляш, керезет, лечо, рокот-крумплі, торгоня, лоці-печенє, чірке-паприкаш, шертеш-шонкаш, нокедлі, боб-левеш, голасле, шомлої-голушко, бундаш-кенір - та це лише початок тривалої подорожі.
Наступний пункт нашого маршруту - словацька кухня, що заснована на різних супах, кашах, варених і тушкованих овочах, смаженому і копченому м'ясі та молочних продуктах. Словацька кухня включає солоні та солодкі страви, приготовані з муки, зокрема стра-пачки, карбонатки, джадки, стеранка, бухти, часникова поливка.
Сусідня з нею чеська кухня утворилася з місцевих кулінарних пристрастей і численних запозичень. Вона відрізняється ситними стравами і соковито-солодкими десертами. Найбільш характерні для чеської кухні страви - печеня зі свинини, кнедлики, капустяний суп із копченим м'ясом і ковбасою, кроповий соус, гусак з червоною капустою.
Продовжуємо наш маршрут ознайомленням із польською кухнею. Поляки завжди віддавали перевагу рясній, ситній й порівняно солодкій кухні. У той же час приналежність до слов'янських народів виразилася в пристрасті до кисло-солодких або заправлених сметаною страв. Польська кухня славиться різноманіттям варених і твердокопчених ковбас, які в гарячому й холодному вигляді входять у повсякденне харчування з ранку до вечора, а ще до них журек і бігос.
Вже нас зачекалася румунська кухня. У національних стравах румуни використовують інгредієнти, що сповільнюють процес старіння. Вживається також багато овочів, фруктів, яєць, молочних продуктів. Напевно, саме тому румунські страви зберігають натуральний смак. Для приготування страв - токана ку бринза, зама ку фасоле, інгрошала ку грібе, гівеч, мама-лига, чорба, плечінта - використовуються різноманітні приправи на основі подрібнених сухих, лікарських та ароматичних трав.
Одна з найбільш оригінальних зупинок на нашому гастрономічному маршруті - це єврейська кухня, що утворилася під впливом релігійних законів щодо їжі - «кашрут» та кухонь багатьох народів. Золоте правило каже: з невеликого об'єму продуктів умій зробити якомога більше страв - кугл, човлент, фарширована риба, цимес, «вушка Гамана».
Вже час завітати і до німецької кухні, що вирізняється великою різноманітністю страв зі свинини, телятини, яловичини, птиці, дичини, риби. Популярні різноманітні овочі, особливо капуста, картопля, найчастіше у відвареному вигляді. Також поширені кисломолочні продукти, бутерброди, страви з яєць. Якщо вірити статистиці, то найулюбленіша їжа німців - пиво та сосиски, свинна рулька з пивом, а до них ще різдвяний штрудель, шнітцель, кльоцки.
А ось чого ви таки ніде не знайдете, то це національну ромську кухню, яка здивує вас своїм багатим асортиментом: від гурки до голубців по-циганськи, від цігань печенє до грибної мачанки, від реберцят по-ромськи до пугачо чи сивко.
Після короткого відпочинку - разом можемо помандрувати солодким, винним чи сирним туристичними маршрутами Закарпаття.

Винний туристичний шлях
Закарпаття є одним з найбільших в Україні виробником і експортером якісних сортових вин. Родзинкою винного туризму є дегустація різних сортів вина в місцях їх виробництва.
Маршрут включає винні дегустаційні зали Ужгородщини, Мукачівщини, Берегівщини та Виноградівщини. Місцеві винороби щедро пригостять цим напоєм Богів, порекомендують те, чого прагне душа, відкриють секрети довголіття, зігріють не лише Закарпатським глінтвейном, а й своєю усмішкою.

Сирний туристичний шлях
Тематичний маршрут передбачає можливість долучитись до процесу виробництва сиру, вивчити історію, особливості технології виготовлення молочного продукту, а також продегустувати його.
Сироварні на території області вже давно стали популярними об'єктами туристичних маршрутів та екскурсійних програм.
Маршрут включає відвідування спеціалізованих магазинів та дегустаційних залів у с. Ракошино Мукачівського району; у с. Іза, ОСГ «Бараново», с. Нижнє Селище («Селиська сироварня») та еко-ферма «Зелений гай» Хустського району тощо.
Також, сирний маршрут поєднується з відвідуванням полонин, пасовищ, гуцульських сіл, а також закладів, що пропонують послуги дегустації якісного сиру, відвідування тематичних фестивалів.

Солодкий шлях
Мандруючи «Солодким шляхом» Закарпаття, Ви не тільки насолодитесь запашним натуральним медом, а й оздоровитесь, адже мед - це солодке рішення проти всіх застуд!
Захоплюючу розповідь про життя та роботу бджіл, куди складають нектар, скільки живуть та багато цікавого Ви зможете почути у дегустаційному залі «Медовий дім» (м. Мукачево).
Музей леквару в с. Ботар Виноградівського району, що налічує десятки різновидів варення з усього світу, запропонує ласунам дегустацію леквару й екологічно чистих соків. Крім традиційного варення зі слив, полуниці, та черешень, є справді екзотичні з ківі, дині та манго. Країни звідки їх привезли також вражають своєю різноманітністю - від близької нам Угорщини до заокеанської Чилі. Вся продукція проходить ретельний відбір та готується за новими технологіями та з дотри¬манням європейських вимог
Старовинні рецепти з краплинкою нових кулінарних віянь, і Ви вже куштуєте та оцінюєте на власний смак домашню ковбасу з сливами чи більш вишукану з трюфелями.
 
Читайте більше на zaktour.gov.ua

назад >>>