Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Європейська секція Міжнародної ради аеропортів (ACI Europe) опублікувала підсумкові дані за 2017 рік, які ілюструють зміни показників пасажиропотоків через повітряні гавані європейського субконтиненту. Серед аеропортів, які відзначилися в рейтингу, є й українські.
Редакція «Українського туризму» відсортувала наявні дані саме за показниками зростання пасажиропотоків. Тим не менше, ми наводимо й підсумкові показники, які ілюструють абсолютні дані pax-flow: аналізуючи їх, можна порівняти не тільки динаміку завантаження кожної з повітряних гаваней, але й пасажиропотоки у кожній з них. Це, у свою чергу, може бути цікавим для туроператорів у плані вибору чартерних напрямків, формування пасажиропотоків на регулярних рейсах і т.д.
Як і минулого року, абсолютний рекорд зростання пасажиропотоків належить румунському аеропорту. Цього разу це столичний аеропорт «Банясе», що завершив рік з показником +208,9% .Це означає, що його пасажиропотік зріс протягом минулого року більше ніж у 2 рази. Як для невеликого аеропорту, зовсім непогано, проте його аж ніяк не можна порівняти із минулорічним рекордом західно-румунського аеропорту «Орадя», в якому кількість пасажирів за результатами 2016 року збільшилася майже у 5 разів.
Варто окремо зауважити успіху столичного аеропорту «Бориспіль», який за результатами 2017 року перевищив планку в 10 млн. пасажирів, й наступного року, вочевидь. переміститься до другої категорії'. Якщо минулого року головна повітряна брама України потрапила в рейтинг топ-5 кращих аеропортів Європи лише з грудня (із показником зростання 38.4%), то наразі «Бориспіль» обійняв третю сходинку в топ-5 кращих аеропортів Європи у категорії' 3 (вочевидь, за показниками на початок 2017 року - Ред.).
Інші українські аеропорти також присутні в рейтингу ACI Europe, але чомусь не всі. Так, Міжнародний аеропорт «Одеса», перебуваючи в 4 групі, протягом 2017 року надав свої послуги 1 228 081 пасажирові, продемонструвавши показник зростання у 18.9% порівняно з 2016 роком. Для міжнародного аеропорту «Харків» аналогічні показники виглядають так: 806 140 пасажирів та 34.7% зростання. Чому в рейтингу не фігурують українські аеропорт Львова та столичні «Жуляни», а також той-таки Херсон, якому теж є чим пишатися, наразі невідомо. 

назад >>>