Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Міжнародні статистичні портали регулярно публікують та оновлюють різноманітну інформацію, в тому числі й щодо базових туристичних послуг. З точки зору професіонала галузі, така інформація може бути корисною у двох напрямках: по-перше, для клієнтів туроператорів - громадян України, які обирають для себе відпочинок за межами нашої держави, інформаційні витяги з таких ресурсів дозволяють планувати бюджет подорожі та, відповідно, рекомендувати їм той чи інший напрямок. Що ж до в'їзного туризму та промоції українського туристичного продукту на зовнішніх ринках, то така інформація дозволяє оперувати категоріями цінової доступності, а відтак і привабливості, порівняно з традиційними місцями відпочинку іноземних громадян.
Зрозуміло, що одним із найголовніших питань для вибору туристичного напрямку є співвідношення між ціною та якістю туристичних послуг. Такої інформації' статистичні портали, як правило, не наводять, однак запропонувати клієнтові гідну пропозицію на вже обраному попередньому напрямку є стандартною задачею для будь-якого туристичного агента. А от схилити клієнта, який сумнівається, до вибору саме того чи іншого напрямку та підвести його до купівлі туру - то вже мистецтво, успішно осягнути яке допомагає й прайсово-статистична інформація.
Міжнародний портал Price of Travel нещодавно виділився із глобальної мережі статистичних даних Numbeo. На сторінці priceoftravel.com наводиться детальна інформація щодо базових цін на основні туристичні послуги, які конвертуються в американські долари, а в деяких випадках наводяться й назви найдешевших закладів у своїй категорії'.
На 2018 рік Price of Travel опублікував дані щодо вартості різних видів відпочинку в різних регіонах світу. Наведемо для наших читачів витяг із цих даних про найпопулярніш серед громадян України туристичні напрямки.
На жаль, Україна представлена на порталі Price of Travel лише столицею - Києвом. Хоча, на нашу думку, для в'їзного туризму було б корисно бачити на цьому глобальному ресурсі й дані найбільших туристичних центрів нашої держави, у першу чергу, Львова, Одеси, а також, наприклад, Івано-Франковська та Яремчі з Буковелем, Закарпаття в цілому або окремих його дестинацій, Чернівців, нарешті... Адже для Таїланду інформація подається не тільки зі столиці, а й з кількох туристичних регіонів, таких, як острів Пхукет, Чіанг Май та деякі інші. Те ж саме стосується й Іспанії': крім Мадриду, користувач порталу може дізнатися рівень цін на туристичні послуги у таких дестинаціях, як Гранада, Барселона, Севілья, Тенеріфе, Ібіца та деяких інших. Отже, ми закликаємо місцеву та регіональну влад) українських туристичних дестинацій якомога ширше та інтенсивніше співпрацювати з міжнародними інформаційними й статистичними інституціями - у тому числі і з порталом Price of Travel. Зарубіжний досвід свідчить, що така співпраця досить-таки швидко приносить свої позитивні плоди.

назад >>>