Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Віталій КУЧЕРУК, генеральний директор Міжнародного аеропорту «Херсон»

10 вересня в Міжнародному аеропорту «Херсон» ми урочисто зустрічали 100-тисячного пасажира протягом 2018 року. Ним виявилася мешканка обласного центру Євгенія Савченко, яка прилетіла з Кіпру рейсом авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» транзитом через столичний аеропорт «Бориспіль». Зрозуміло, що аеропорт влаштував ювілярці урочисту зустріч. Я зустрів пані Євгенію біля виходу з митної зони та, привітавши її з такою подією, запросив на урочисте відзначення. Разом зі мною та співробітниками аеропорту ювілярку вітали представники депутатського корпусу Херсонської обласної ради, авіакомпанії МАУ а також наші партнери, які вручили ювілейній пасажирці цінні подарунки.

На перший погляд, могло б здаватися, що 100 тисяч пасажирів за 9 місяців року - це не так вже й багато. Однак згадаємо, що Херсонський аеропорт відновив свою діяльність лише наприкінці 2014 року, коли з Херсона до Стамбула почала виконувати регулярні рейси авіакомпанія Turkish Airlines.

Наразі з Херсона щоденні рейси здійснюють ті ж самі Турецькі авіалінії, що літають вже до Стамбула 10 разів на тиждень. «Міжнародні авіалінії України» сполучають Херсонщину та навколишні регіони з Києвом двічі на добу. А на початку літа до столиці Таврії прийшла ще одна авіакомпанія - Bravo Airways, яка тричі на тиждень сполучає Херсон з польським Любліном. Ну й, зрозуміло, виконуються на замовлення туроператорів і чартерні рейси: до турецьких Анталії та Даламану. А вже у жовтні відновлюється й польотна програма з Херсону до Єгипту.

Отже, інтерес до авіаційного сполучення з Міжнародного аеропорту «Херсон» є. Щодалі більше наших співгромадян та іноземців цікавляться туристичними та інвестиційними можливостями української Тавриди. Саме про це й свідчить швидкий розвиток пасажиропотоків у південноукраїнській повітряній гавані. Минулого року 100-тисячного пасажира ми зустріли 5 грудня. Всього за 2017 рік Міжнародний аеропорт «Херсон» надав послуги трохи більше, ніж 105 тисячам пасажирів. Уже сьогодні ці ж самі 100 тисяч пройшли через таврійську повітряну браму значно раніше. Усього ж за результатами 2018 року очікується, що Херсонський аеропорт обслужить півтори сотні тисяч пасажирів Поза всяким сумнівом, наш аеропорт має розвиватись. Необхідно привести інфраструктуру у відповідність до сучасних європейських вимог, а також суттєво покращити якість послуг, які надаються як пасажирам, так і партнерам. На це вказують наші потенційні партнери - авіакомпанії, які вже сьогодні могли б до нас літати та, відповідно, збільшувати пасажиропотік. Та й комерційні структури, які прагнуть розпочати або розширити спів-робітництво з нашою повітряною гаванню, теж зацікавлені у розвитку аеропорту.

Усе це, зрозуміло, вимагає інвестицій. Проте ми переконані: як область, так і місто цілком спроможні у своїх бюджетах виділити необхідні для розвитку аеропорту кошти. Адже збільшення турпотоку позитивно впливає на місцевий бізнес, а відтак і на добробут кожного члена громади, навіть незадіяного безпосередньо в індустрії обслуговування туристів. Адже гості, які прилітають до регіону, залишають тут непогані гроші, підприємці, які продають їм товари чи надають послуги, сплачують податки, суттєва частина яких сьогодні залишається в регіональному бюджеті. А відтак ці кошти використову¬ються на потреби громади. Отже, на Херсонщині всі без винятку, в першу чергу - регіональна влада, зацікавлені в розвитку туристичного потоку, а відтак і Міжнародно¬го аеропорту «Херсон».

КОЛИ ВЕРСТАВСЯ НОМЕР

Міжнародний аеропорт «Херсон» - повітряна гавань №1 в українській Тавриді - отримав визнання одразу у двох галузях: авіаційній та туристичній. Відповідно до рішення керівництва Асоціації аеропортів України повітряна гавань української Тавриди отримала кубок «Аеропорт року», а Редакційна рада галузевого туристичного видання - журналу «Український туризм» присвоїла генеральному директору Херсонського аеропорту Віталію Кучеруку почесну відзнаку «Український туризм: кращий». Нагороди було вручено під час Міжнародного авіаційного форуму «Аероконгрес-2018», який відбувся 27 вересня в новому терміналі Міжнародного аеропорту «Одеса».

У такий спосіб було відзначено досягнення керівництва й колективу Міжнародного аеропорту «Херсон» у розвиток вітчизняної авіаційної галузі, покращення інвестиційного та бізнес-клімату півдня України, підвищення туристичної привабливості Херсонщини для мешканців інших регіонів України та іноземних громадян.

назад >>>