Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Інтерес до Ізраїлю серед іноземних туристів збільшується з кожним роком. Так, за результатами 2017 року, нашу державу відвідали 3,86 млн. іноземних громадян, яких можна кваліфікувати як туристів (відповідно до ізраїльської практики, туристом вважається іноземець, який провів в Ізраїлі не менше 2-х ночей - Ред.). Це - абсолютний рекорд із часу заснування сучасної держави Ізраїль у травні 1948 року. Порівняно з результатами 2016 року зростання в'їзного туристичного потоку склало 26%, такого ж порядку збільшення потоків очікується й за результатами поточного року.

У такий спосіб, збільшується навантаження й на ізраїльські готелі: за 2017 рік на 10% порівняно з 2016-м роком збільшилась кількість ночівель у готельних об'єктів, так само збільшився й показник завантаженості готельних номерів: із 67% 2016 року до 73% 2017-го. Відповідно, збільшилась і середня вартість готельного номера: з $203 2016-го до $209 2017-го. Останнє є, скоріше, негативним чинником, оскільки багато хто з іноземних туристів нарікає на безпідставно завищену, на їхню думку, вартість готельних послуг в Ізраїлі порівняно з послугами аналогічних готелів в інших курортних зонах Середземномор'я та Червоного моря. При цьому середній показник доходності від одного готельного номера за 2017 рік складав $151, продемонструвавши 11% зростання.

Отже, ізраїльський туристичний бум (по-іншому це важко назвати) призводить до суттєвого посилення інтересу інвесторів у готельну індустрію єврейської держави. Зрозуміло, що готельна база зростала й раніше: так, за останні 10 років кількість готелів суттєво збільшилась - на 23%, а готельних номерів - на 14,8%, нові умови ринку диктують подальшу необхідність у нових готельних об'єктах. У результаті ще 2016 року міністр туризму Ізраїлю Ярів Левін виступив з ініціативою зі створення урядової системи грантів для девелоперів, покликані стимулювати ці компанії до розвитку саме готельних об'єктів. Минулого 2017 року Міністерство туризму затвердило гранти на створення та реновацію 35 готелів по всій території країни на загальну суму близько $52,7 млн. У результаті протягом найближчих років номерний фонд ізраїльських готелів збільшиться на 2570 номерів.

Крім цієї програми, існує інвестиційний проект розвитку готельної інфраструктури на Мертвому морі, відповідно до якого на території його узбережжя між Ейн Бокек та Хамей Зоар протягом кількох наступних років планується побудувати 15 нових готелів сумарною ємністю 5000 номерів. Враховуючи, що Мертве море є цілорічним курортом, відпочинок та оздоровлення на якому користується величезним попитом в усьому світі, нестача готельних номерів призводить до різкого зростання цін на послуги тамтешніх готелей. 

назад >>>