Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Новий сезон на Арабатській стрілці: чим приваблюватимуть туристів


На Арабатській стрілці, що на Херсонщині, в травні планують дати старт новому курортному сезону відкриттям туристичного інформаційного центру. Про це заявив голова Щасливцевської сільради Віктор Плохушко. 
"Відкриття плануємо на першу половину травня. Головне, для чого відкривається ТІЦ, – це надання інформації про туристичне життя регіону. Турист безкоштовно зможе отримати мапу місцевості з туристичними об’єктами, а також рекламу місць розміщення, які працюють офіційно. Крім того, можна буде поспілкуватися з працівниками ТІЦ, які особисто відповідатимуть туристу на його питання. Плюс там можна буде придбати сувенірну продукцію, а також провести час в комфортній зоні відпочинку", – уточнив Плохушко.
За його словами, цьогоріч місцева влада планує реалізувати різноманітні інфраструктурні проекти, зокрема на Арабатській стрілці будуть встановлені інформаційні стенди, а пляжі зроблять доступнішими.
"Раніше пожежна машина могла до нас приїхати тільки з Генічеська. Тепер ми побудували і обладнали власну пожежну частину (в штат набрали 10 працівників), а в лютому відкрили фельдшерсько-акушерський пункт. Спеціально побудували двоповерховий будинок, де з часом будуть й інші лікарі основних напрямків. Все обладнання було закуплене за кошти громади. До літа на центральному пляжі в Щасливцевому та Генічеській Гірці плануємо створити інклюзивний пляж, де будуть дерев’яні настили для пересування на колясках по піску, адаптовані роздягальні (зараз на Арабатській стрілці такого немає)", – уточнив Плохушко.
Також на території стародавнього кургану на Арабатській стрілці, який вивчають археологи, планується побудувати музей.
"Ми виділили на це кошти й провели офіційні розкопки, які плануємо закінчити в 2019 році. Як виявилося, на нашій території є багато поховань. У нас, наприклад, знайшли єдине в світі поховання людини, обкладене скелетами диких качок. У травні експедиція відновиться. Вивчення курганів – це чудовий варіант для активного проведення дозвілля. Плануємо його відновити, впорядкувати прилеглу територію, встановити скіфських баб, а в майбутньому, звичайно, побудувати власний музей, щоб туристи теж могли вивчити нашу історію", – додав Плохушко.