Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Чернігівський музей відкрив виставку живопису та графіки


У Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відкрилася виставка живопису та графіки культурно-просвітницького проєкту "Мода в образотворчому мистецтві".

"Ідея була така - поговорити про портретованих не як про особистість, не про життя людини та пов’язані з ним історичні події, а більше про одяг, предмети, аксесуари, про те, як людина себе позиціонувала, ознакою чого вони були - привілейованого соціального становища, наслідування моди, смаку чи капіталовкладень", - розповіла кураторка виставки, старший науковий співробітник музею Світлана Демченко.

За її словами, експозиція складається з майже 40 портретів із музейних фондів, які відображають модні тенденції та деталі чоловічого та жіночого вбрання XVIII - поч. XX ст. Умовно їх поділили на три частини.

Перша презентує одяг XVII - XVIII століть на представниках козацько-старшинських родів, вплив на який мала мода польської шляхти. Про нього розказують портрети Василя Дуніна-Бурковського, Маркевичів, Галаганів та інших відомих родів. Другий розділ - вбрання XIX сторіччя до 80-х років - дозволяє простежити еволюцію жіночого плаття під впливом європейських стилів та показує тогочасний чоловічий костюм. У третій частині експозиції, присвяченій моді кінця XIX ст. - поч. XX, на прикладі жіночого одягу розкривається тема модерну.

Демченко зазначила, що підготовка виставки тривала близько року, а особисто вона почала досліджувати тему задовго до цього. Несподіваним для неї відкриттям стало існування моди на народне вбрання серед українських дворян, яка виникла в другій половині ще імперського XIX ст.