Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 Традиційні санаторно-курортні заклади і курорти перестають бути місцем лікування і відпочинку осіб похилого віку і перетворюються на поліфункціональні оздоровчі центри, розраховані на широке коло споживачів. Така трансформація курортних центрів зумовлена двома причинами: по-перше, — це зміна характеру попиту на лікувально-оздоровчі послуги, — модним став здоровий спосіб життя. У світі все більше людей, які підтримують власну фізичну форму і мають потребу у відновлювальних антистресових програмах.

Переважно це люди середнього віку, які надають перевагу активному відпочинку і часто обмежені в часі, бо мають короткострокову відпустку. По-друге, причина переорієнтації полягає в тому, що курорти поступово втрачають традиційну фінансову підтримку держави, перетворюючись із соціально-орієнтованого закладу в бізнес-одиницю, метою господарювання якої є рентабельність курортного комплексу. Щоб вийти на нові сегменти споживчого ринку і залучити додаткових клієнтів, оздоровниці змушені диверсифікувати свій продукт з використанням інноваційних технологій велнесу, SPA та медичних послуг.
Відповідно до статистики туризму, подорожі з метою лікування та оздоровлення є основою міжнародних туристичних обмінів, а питома вага туристів, що подорожують з метою «leisure, recreation and holiday» складає близько 56% або 784 млн осіб щорічно (дані UNWTO), а «health treatment» разом з відвідуваннями родичів та друзів, паломницькими чи релігійними подорожами займає біля 27% усіх відвідувань.
Чисте повітря, особливий мікроклімат, гори та джерельні ріки, цілюща вода, насичена мінералами, та оздоровлювальні грязі з солоними озерами — всіма цими природними багатствами може пишатися наша Україна. Ми проглянули основні курорти, якими цікавляться українці, та створили власний список місць, куди можна податися на оздоровлення або просто гарно відпочити на природі.
МОРШИН
Курорт Моршин — один із найстаріших бальнеологічних курортів України. Розташований він у Львівській області за 85 км від Львова. Моршинська вода — одна з найвідоміших в Україні.
СОЛОТВИНО
Курорт Солотвино розташований у Закарпатській області в селищі з однойменною назвою. Одним із найбільших солоних озер курорту Солотвино є озеро Кунігунда. Через велику концентрацію солі його прирівнюють до Мертвого моря.
СХІДНИЦЯ
Східниця — невелике курортне селище міського типу у Львівській області. Розташоване воно у мальовничій долині серед карпатських гір, порослих лісом.
На території Східниці розташовано 38 джерел мінеральних вод. За складом вода дуже різна. Є серед них знамениті «Нафтуся» та «Боржомі», залізисті води (що містять у своєму складі не менше 20 мг/л заліза), бромні води (насичені бромом хлоридно-натрієві води). Таке розмаїття мінеральних вод у Східниці є особливістю цього курорту та приваблює сюди людей навіть з Європи.
ТРУСКАВЕЦЬ
Курорт Трускавець — один із найпопулярніших курортів України. Своїми лікувальними можливостями він не поступається Карловим Варам, Баден-Бадену, Вісбадену та іншим.
В місті знаходиться 14 родовищ унікальних мінеральних вод. Знаменита «Нафтуся» бере свій початок саме тут, у Трускавці.
ЧЕРЧЕ
Курорт Черче — бальнеогрязевий курорт України. Село Черче розкинулося в лісостеповій зоні, поблизу річок Струг та Потік. Славу курорту Черче приносять родовища унікальних мінеральних вод — сірководневих сульфатно-гідрокарбонатних кальцієвих та сульфатно-кальцієвих. Для прийому внутрішньо використовують сульфатно-кальцієві мінеральні води. Для ванн застосовують сірководневі сульфатно-гідрокарбонатні кальцієві.
ШАЯН
Курорт Шаян — бальнеологічний курорт України. Розташований він на схилах Вигорлат-Гутинського (або, як його ще називають, Ужгород-Хустського) хребта, в маленькому закарпатському селі Шаян.
Через присутність метакремнієвої кислоти в шаянських мінеральних водах, фахівці прирівнюють їх до мінеральних вод відомого курорту Діліжан у Вірменії, хоча за наявністю в них гідрокарбонатів вони не поступаються «Єсентукам», «Боржомі» та «Віші-Селестон».
ПОЛЯНА
Курорт, на якому основою лікування є природна мінеральна вода. З другої половини XIX століття в селі діяли три цехи з розливу мінеральної води, відомої місцевим жителям ще понад 500 років тому.
Мінеральну воду називали «Поляною квасовою» й «Лужанською» і вживали як столову воду. Про це згадують грамоти угорського короля ще в 1463 році. Згодом вона почала використовуватися для лікування деяких захворювань шлунку.
СОЛОЧИН
Курорт знаходиться між двома горами, тут можна об’єднати лижний відпочинок з лікувальними процедурами в санаторіях. На території курорту налічується близько 15 мінеральних джерел. Велика частина їх знаходиться на початку села, а біля підніжжя гори Тесаник є джерело цілющої сірководневої води.
БЕРЕГОВЕ
Курорт Берегове відомий термальними джерелами, де діють свердловини з гарячою мінеральною водою, які насичені залізом. На двох озерах діють термальні джерела високої мінералізації, аналоги яких можна зустріти на Камчатці та Сахаліні, в Ісландії та Угорщині. Басейн з термальною мінеральною водою функціонує на території навчально-спортивної бази «Закарпаття».
Заповнюється басейн з гейзера глибиною 1080 м кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієвими водами високої мінералізації, що сприяє знищенню більшості хвороботворних мікробів.

назад >>>