Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Ольга САХНО
Традиційна українська писанка — це закодована молитва наших пращурів до Вищого духовного світу. За давніми віруваннями, писанка — це символ вшанування прародителя світу могутнього бога Рода, це символ Всесвіту, символ продовження роду.
Виникнення писанки сягає тих прадавніх часів, коли формувалися світоглядні засади наших пращурів, зароджувалися найвизначніші українські свята та їх обрядовість, створювався календар. Більшість мотивів, що належать до сучасної народної орнаментики українців, зафіксованої на писанках, це спіральні, ромбічно меандрові візерунки («баранячі роги», «безкінечники»), які датуються періодом пізнього палеоліту.
Усі зображення на писанках є сакральними і являють собою атрибути та знаки прадавніх вірувань, що стверджували ідеї єдності світобудови, захисту від демонічних сил, продовження роду, оберігання життя, здоров’я, добробуту. Основні символи писанок — солярні, рослинні, тваринні символи безкінечності.
Писанки виписували цілий рік на всі події , які супроводжували людину в житті, проте найбільше писали сонячні (солярні) писанки на Великдень. Їх дарували та обмінювали, бажаючи здоров’я, любові, добробуту, благополуччя та продовження роду.
Кольори писанок також мають своє значення: червоний — символ любові, радості й достатку, жовтий — символ сонця і тепла, зелений — символ життя, коричневий — символ землі.
Для написання писанки вам знадобляться яйце, натуральний віск, воскова свічка, фарби, інструмент — писачок, а також чисті та гарні помисли.

 

назад >>>