Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

З’їсти голову Франца-Йосипа, поласувати губами Мерилін Монро чи скуштувати вухо Ван Гога – усе це, виявляється, дуже просто. Особливо, якщо вони вироблені із... сала. Улюблений національний продукт – герой дотепних анекдотів про українців, відтепер став ще й скульптурним матеріалом. Це з нього створені експонати арт-музею „Сало”, що відкрився навесні на проспекті Свободи 6/8.

Сюрпризи починаються одразу ж при вході. У коридорі на відвідувачів очікує новоявлений рекордсмен Книги рекордів України – найбільше на Землі серце із сала, яке нібито б’ється. Всередині самого ресторану – стілець із сала, свічки із сала, Саломазо, ніс Гоголя, груди Венери, руки Че Гевари. Також тут можна замовити сало Сковороди, суші-сало, сало Гітлера, лікувальне і приворотне. Зразки усіх тих витворів стоять у вітрині-холодильнику, де і можна їх обрати. А для найвибагливіших поціновувачів сало-мистецтва створять скульптури їх самих. Музей вже відвідали Лесь Подерв’янський та Борис Гребєнщиков, якому вручили його голову, зроблену із національного продукту.
Смачні експонати виготовляють із доброго сала з Вінниччини, дрібно його порізавши та спресувавши до відповідних форм, або ж вирізавши вручну із цільних шматків. До створених фігур додають інші національні страви – вареники, кашу. Поки сало-скульптори чаклують над черговим
шедевром, їм доводиться виявляти неабияку силу волі, аби самим не спокуситися і не з’їсти ту красу. Ідея створення незвичного музею належить художнику-дизайнеру Борису Берберу, львів’янину за походженням, який нині мешкає у Німеччині. За його задумом, реалізованим спільно із ресторатором Марком Захріним, сало-експозиція є присвятою інтелектуальному та богемному світові Львова -усім, хто створював його незабутній колорит.

назад >>>