Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень: «Ми продовжимо видавати паспорти закарпатцям угорського походження»


 

В інтерв'ю виданню Экономические Известия Ерно Кешкень розповів, чому незважаючи на заборону в Україні подвійного громадянства, і чому не вважає спроби цих громадян створити свій район сепаратизмом.
 

- У грудні минулого року угорці Закарпаття знову підняли питання про створення нового району в області - адміністративної одиниці, де компактно б проживали представники цієї нацменшини. Експерти вважають, що такі ідеї неминуче ведуть до сепаратизму: спочатку окремий район для угорців, потім референдум, після - заклики перейти під управління Будапешта і новий «кримський сценарій».
- Новий український закон про децентралізацію надає можливість об'єднуватися з сусідніми територіями. У Берегівському районі Закарпаття проживає 80% угорців, які хотіли б розширитися і включити в нього ще інші угорські села. Який же це сепаратизм? Кому-то просто вкрай вигідно розпалювати це питання.

- Угорський уряд схвалює такі ідеї своїх співвітчизників?
- Це самі люди вирішують. В угорській Конституції прописано, що держава повинна підтримувати прагнення угорців, які проживають за кордоном. І воно підтримує, але не сепаратизм. Навпаки, ми хочемо розширювати контакти Угорщини та Закарпатської області: створити вільну економічну зону, побудувати нові прикордонні пункти і дороги.

- Порошенко, коли балотувався на президентську посаду, скріпив своїм підписом обіцянку надати автономію угорців Закарпаття (в обмін на підтримку угорців на виборах) ...
- Це так, і було підписано сім пунктів Угоди. Як дипломат, я не можу критикувати президента іншої країни. Але з обіцяного виконано лише один пункт: керівник Партії угорців України (KMKSZ) Ласло Брензович потрапив до парламенту за списками БПП.
 

- До початку цього року понад 100 тис. жителів Закарпаття отримали громадянство Угорщини за спрощеною процедурою. Але в Україні подвійне громадянство під забороною.
- Що стосується земель, населених закарпатськими угорцями, то вони споконвічно там жили (раніше це була територія Угорщини). Просто кордони змінилися. І навіть губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль нічого протиправного в наданні Угорщиною громадянства своїм людям, що не вбачає. Адже в українському уряді багато хто має подвійне і потрійне громадянство. Олігарх Ігор Коломойський взагалі відкрито заявив про своє потрійне громадянство. А скільки експертів з Грузії працює в українському уряді? Ви впевнені, що вони відмовилися від свого попереднього громадянства? В такому випадку, потрібно спочатку анулювати інші громадянства українських високопосадовців і політиків, а потім уже висувати претензії звичайним громадянам.
 

- А в нашій країні закони писані не для високопоставлених чиновників і політиків, а для простих смертних. І український МЗС вже зробив заяву про те, що буде застосовувати певні заходи до жителів Закарпаття, які незаконно отримали другі паспорти.
- Подивимося, як будуть розвиватися події. Нашим законодавством закріплено, що угорці, які проживають в інших державах, можуть у спрощеній формі отримувати угорське громадянство. Тому, ми і надалі продовжимо видавати наші паспорти закарпатцям, які можуть довести своє угорське походження. І це зовсім не потрібно розцінювати, як крок проти України.