Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Національний заповідник «Софія Київська» презентував проект «Від уявного до реального. Віртуальна подорож по Софії Київській»


Проект є результатом співпраці Національного заповідника «Софія Київська», студії віртуальних турів «GetPano» і журналу «Музейний простір». Ознайомитися з віртуальним туром можна, зайшовши за посиланням: http://sophia-vr.com/.
Віртуальна подорож по Софійському собору надає відвідувачеві унікальну можливість побачити монументальний живопис пам`ятки у повному обсязі, який практично неможливо оглянути під час разового відвідування.
У презентації, що відбулася 6 лютого 2014 р., взяли участь: генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Олена Сердюк, голова правління Українського центру розвитку музейної справи, керівник проекту «Музейний простір»  Владислав Піоро, завідувач відділу музейного розвитку та комунікацій Національного заповідника «Софія Київська» Михайло Панченко, проект-менеджер Google Art Project Анастасія Стефанська, а також науковці та представники ЗМІ.
Генеральний директор заповідника Олена Сердюк зазначила, що ця презентація – справжня подія в музейному житті України, оскільки Софія Київська – національна святиня і музей номер один в Україні – представила своє нове обличчя в музейному просторі. 
Олена Сердюк наголосила: «Ми не просто представляємо віртуальний тур. Ми робимо ще один крок назустріч Софії Київській. І цей  крок разом із нами робить все людство, адже сьогодні ми входимо у зовсім інший простір. І за Софійським собором згодом будуть представлені наступні наші об`єкти – Кирилівська й Андріївська церкви, Генуезька фортеця в Судаку, наші фондові колекції. 
Ми відкриті до спілкування і співпраці абсолютно за усіма напрямками, з будь-якою аудиторією. І я хочу нагадати усім, що Софія сьогодні себе позиціонує як музей для відвідувачів від 5 років до 75 і більше».
Також генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» висловила надію, що побувавши на віртуальній екскурсії і побачивши велич нашого національного дива – Софійського собору, у кожної людини виникне бажання приїхати і відчути пам’ятку.
 
Один з виконавців проекту, завідувач відділу музейного розвитку та комунікацій Національного заповідника «Софія Київська» Михайло Панченко наголосив, що ця віртуальна подорож – насамперед колективна праця усіх відділів музею. «Тексти, написані до неї, були підготовлені досвідченими працівниками,  і ми сміливо можемо назвати цей тур ще й енциклопедичним ресурсом», – сказав пан Михайло.
Він зазначив, що, насамперед, розглядає проект як освітній. Адже такий неймовірно складний об`єкт, як собор, неможливо оглянути навіть за кілька реальних відвідувань. «А дистанційний доступ дозволяє робити це багаторазово. Він навіть дозволяє будувати власний маршрут екскурсії. А досвідчений культуролог, мистецтвознавець чи історик може створити для своїх студентів цікавий цикл лекцій, спираючись на  онлайн-подорож по Софійському собору», – переконаний пан Михайло.
За словами Михайла Панченка, «від інших наш проект відрізняється своєю масштабністю, об`ємністю і найголовніше – дуже розвинутим довідковим апаратом. Ми його розглядаємо як незакінчений проект, який повинен розвиватись і розвиватись». 
На закінчення виступу Михайло Панченко висловив щиру вдячність усім причетним до створення віртуальної подорожі, зокрема фахівцям студії «GetPano» за високопрофесійну зйомку і журналові «Музейний простір» – за широку популяризацію та демо-версію на CD, яка стала додатком до одного з номерів журналу. 
Голова правління Українського центру розвитку музейної справи, керівник проекту «Музейний простір»  Владислав Піоро зауважив: «Будь-який матеріальний об`єкт перетворюється на пам`ятку чи то музейну, чи то історико-культурну насамперед завдяки інформації. Саме інформація розкриває той чи інший об`єкт і розповідає світу про його значення для національної культури, для сьогодення і нащадків.
Презентація інформації для будь-якого музею є не менш важливим напрямком роботи, ніж  збереження колекцій. І заразити цією ідеєю якомога більше коло музейних  фахівців – наше завдання».
У травні минулого року Національний заповідник «Софія Київська» приєднався до проекту Google Art Project. Проект-менеджер Google Art Project Анастасія Стефанська, розповідаючи про цю міжнародну мистецьку ініціативу, наголосила: «Приємно зазначити, що саме  «Софія Київська» наряду із Музеєм Івана Гончара – перші два музеї, які приєдналися до нашої  глобальної ініціативи. І наразі саме вони представляють Україну на культурній карті арт-проекту.
Мета Google Art Project – усунення кордонів між мистецтвом та людьми в усьому світі і створення єдиного світового спадку, який є у вільному доступі для вивчення. Суть проекту – у наданні безкоштовного інструменту для тих, хто хоче бути представленим в Інтернеті та звернути на себе увагу світової мистецької спільноти. Наш проект  є доповненням того чудового віртуального туру, який презентується. Наразі до проекту долучилися вже близько 500 музеїв з усього світу і кількість експонатів сягає більше 40 тис. 
Саме завдяки долученості до цього арт-проекту, відкриваються двері. І тому девізом проекту є: «Коли наші двері зачинені, ми завжди відкриті на Art Project. І такою відкритою для нас є і залишається Софія. Дякую музею, який долучився до проекту і одним із перших представляє Україну на світовій карті Art Project».