Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:


 

Анна БІЛА, директор представництва Кіпрської туристичної організації в Україні

Завданням №1 для українського представництва Кіпрської туристичної організації є показати туристичній громадськості нашої держави – як туристичним компаніям, так і самим туристам – що можливості Республіки Кіпр не обмежуються лише пляжним відпочинком на морі. Адже насправді на Кіпрі є величезна кількість туристичних атракцій та можливостей, які, не сумніваюсь, зацікавлять українців протягом усього року. Це, наприклад, релігійний туризм та паломництво: на Кіпрі знаходиться багато храмів, монастирів, які мають сакральне значення для православних вірян.
Ще однією принадою для туристів, у тому числі й українців, є археологічний туризм. Протягом останніх років на Кіпрі відкритий доступ до давніх автентичних артефактів, наприклад, мозаїк у Пафосі, які чудово збереглися і є культурним надбанням не тільки мешканців Кіпру, але й усього світу.
Медичний туризм на Кіпрі також стає усе більш популярним. Річ у тім, що саме тут, на Кіпрі, розташована філія Американського кардіохірургічного інституту – одного з найкращих світових медичних центрів. Це означає, що лікарі, які працюють у філії, мають найвищу кваліфікацію, відтак українці, що мають потреби у медичних послугах найвищої якості, мають вибір не тільки між клініками США, Швейцарії, Німеччини чи Ізраїлю, але й Кіпру. Тим більше, що м’який середземноморський клімат, а також високі стандарти сервісу на острові якнайкраще сприяють післяопераційній реабілітації хворих. На мій погляд, залишитись на 23 тижні після операції у кіпрському готелі (зрозуміло, під наглядом лікаря) у період, який не вважається «високим» туристичним сезоном (однак у цей «несезон» температура повітря – близько +20 градусів тепла, а цілющу силу морського повітря ніхто ще не скасовував) є ідеальним шляхом до якнайшвидшого одужання та реабілітації.
Нарешті, Кіпр пропонує своїм гостям ще один вид туризму – освітній, у тому числі до різноманітних мовних шкіл. При цьому йдеться далеко не тільки про грецьку мову, якою спілкуються між собою кіпріоти: річ у тім, що у Республіці Кіпр діє велика кількість шкіл з вивчення англійської мови, зокрема її американського варіанту, німецької, інших розповсюджених у світі мов, ну й, зрозуміло, грецької.
Хотіла б ще торкнутися аспекту екологічного, чи, скоріше, етнографічного туризму, який також широко практикується на Кіпрі. Про такі можливості досить детально розповів в інтерв’ю «Українському туризму» пан Посол, проте зауважу, що цей різновид туризму характеризується глибоким зануренням гостей країни в автентичну атмосферу народних звичаїв народу Кіпру. Адже туристи живуть поруч із корінними мешканцями, іноді під одним дахом з господарями, а найчастіше – у спеціально побудованих для них будиночках, ведуть той самий спосіб життя, що й кіпріоти, навчаються готувати національні страви, співати народні пісні, вивчають кіпрські танці... Я вже не кажу про те, що в такій атмосфері просто неможливо не навчитися спілкуватися грецькою хоча б на найпростішому рівні, а це не завадить нікому! Варто погодитись, що жодний готель не дасть можливості так глибоко зануритися в етосферу країни, з культурою та способом життя якої прагнеш познаймитися ближче... Зрозуміло, що усі ці можливості туризму на Кіпрі ми усіма силами пропагуватимемо в Україні.
На моє глибоке переконання, щоб отримати значущі результати в туристичних взаєминах між нашими державами, починати діяти необхідно прямо зараз. Ми вважаємо за необхідне брати участь в усіх туристич них виставках, що проводяться в Україні, а також проводити спеціалізовані заходи, покликані поширювати знання про Кіпр серед громадян України. Наприклад, ми плануємо провести Дні Кіпру в Україні, причому залучити до участі в них не тільки представників кіпрських готелів та приймаючих туроператорів, але й представників традиційних народних промислів, наприклад, виробників вин, кіпрської кави, автентичних солодощів... Адже для того, щоб ухвалити рішення на користь відпочинку саме на Кіпрі, українці мали б якнайкраще дізнатися про країну та її культуру. А ми, зі свого боку, постараємось забезпечити наших громадян можливістю «спробувати Кіпр на смак та дотик». Ми сподіваємось, що Дні Кіпру відбудутъся у квітні, проте конкретні терміни ще не визначено.
Також Кіпрський туристичний офіс розуміє необхідність професійної PRкампанії країни як туристичного напрямку: такі акції, проведені грамотно, приносить свої плоди. З цією метою спеціально для України було розроблено бюджет, відтак ми очікуємо зовсім іншої результативності взаємин у туристичній галузі. А простіше, значного збільшення туристичного потоку. Цьому, я певна, сприятиме й лібералізація ринку пасажирських авіаперевезень між Кіпром та Україною, і посилення співпраці між українськими туроператорами та кіпрською туристичною інфраструктурою, до чого ми докладемо усі можливі зусилля. Так, один з наших пріоритетів — це розвиток співробітництва з українськими регіонами, тому наші акції Киевом не обмежаться: семінари та воркшопи ми плануємо проводити й у регіонах. Почнемо, скоріш за все, зі Сходу нашої держави — адже минулого літа до Маріуполя вже літав чартерний рейс грецької авіакомпанії Aegean Airlines, тож немало мешканців цього регіону вже встигли познайомитися із туристичними принадами Республіки Кіпр. Хоча й інші регіони ми не збираємось обділяти увагою. Отже, щиро запрошуємо до співпраці туристичні компанії України! Ми завжди будемо раді надати вам усю необхідну інформацію про Кіпр та про усі його туристічні принади! Українська філія Кіпрського туристичного офісу знаходиться в Посольстві Республіки Кіпр в Україні за адресою: Київ, вул. Воровського 24, бізнесцентр «Ренесанс», тел. 0444996454, email:  CTOUkraine@visitcyprus.com
 

назад >>>