Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Олена АНДРЮХАНЕНКО, адміністративний аташе Посольства Республіки Кіпр в Україні

Починаючи з вересня 2012 року, громадяни України можуть в’їжджати на територію Республіки Кіпр, оформлюючи так звані провізи, або електронні дозволи на в’їзд та перебування у країні. Процедура отримання такої візи є досить простою: спочатку необхідно заповнити формуляр на спеціальній сторінці в мережі Інтернет www. mfa.gov.cy/embassyKiev, для чого треба відповісти на кілька нескладних запитань (в основному про біографічні дані, місце перебування на Кіпрі, а також аеропорт, через який здійснюватиметься прибуття та виліт з території Республіки Кіпр. Формуляр необхідно надіслати на спеціальну електронну адресу до Посольства Республіки Кіпр в Україні, після чого протягом 12 днів заявник отримає листа у відповідь із дозволом на в’їзд до країни. Цей дозвіл необхідно роздрукувати та пред’явити офіцерам паспортного контролю як в українському аеропорту, так і по прильоті на Кіпр, а також під час процедури реєстрації на авіарейс.
Таким чином, процес отримання кіпрської візи, у тому числі з туристичною метою поїздки, для громадян України суттєво спрощується: українцям відтепер не треба їхати до посольства (особливо це зручно для мешканців інших міст), стояти у чергах та подавати документи особисто.
Із запровадженням провізи відпала необхідність в системі акредитації туристичних операторів у нашому консульстві: адже будьякий громадянин, придбавши тур на Кіпр в оператора чи агента, керуючись наведеними в договорі з туристичною компанією відомостями про готель та авіаквиток, без жодних проблем заповнює візовий формуляр та отримує електронний дозвіл на в’їзд до країни.
До того ж повністю безкоштовно – за оформлення електронної візи консульський збір не стягається.
Проте слід зазначити, що така віза передбачає певні обмеження. Поперше, електронна віза оформлюється лише на одноразовий в’їзд на територію Республіки Кіпр, при чому на термін не більше 90 днів. Таким чином, відправитися з Кіпру на поромі, наприклад, до Ізраїлю, а потім повернутися на острів, за електронною візою не можна – в такому випадку необхідно оформлювати стандартну візу, яка вклеюється у паспорт. Проте якщо йдеться про в’їзд на територію Кіпру із України, а виїзд – до третьої країни, то провіза передбачає таку можливість.
Крім того, в’їзд по електронній візі, виданій Посольством Республіки Кіпр в Україні, можливий лише з території України, а не з третьої держави – у цьому випадку також треба особисто оформлювати візу в посольстві. Це варто взяти до уваги й туроператорам, які формують комплексні тури з базою на Кіпрі, а також круїзним компаніям.
Запровадивши механізм електронної візи для громадян України, Посольство Республіки Кіпр сподівається на суттєве збільшення туристичних потоків із України на острів. Адже досвід застосування провізи для громадян Росії, що вже діє протягом 2х років, свідчить про різке збільшення кількості туристів саме завдяки спрощенню візових формальностей.
Також варто зауважити, що Республіка Кіпр, яка хоча й не є членом Шенгенської угоди, визнае шенгенські візи. Таким чином, громадяни України, що мають чинну багаторазову шенгенську візу, можуть в’їжджати на Кіпр без оформления національної (як електронної, так і звичайної) візи. Проте слід мати на увазі, що в’їзд на Кіпр можливий лише за активованою шенгенською візою, тобто за такою, що за нею вже здійснювався в’їзд до країн Шенгенської угоди, і яка залишилась чинною. Тобто отримати візу в консульстві Греції та в’їхати за нею на Кіпр, а потім поромом відправитись на грецькі острови, не вийде — в такому випадку треба оформлювати кіпрську національну візу — електронну або звичайну, залежно від плану подорожі.

назад >>>