Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Індійський океан: привабливо, проте далеко
Туристичні напрямки у країни Індійського океану набирають на українському ринку щодалі більшої популярності: океанські пляжі, рясна тропічна природа, невисокі ціни на послуги тамтешньої турінфраструктури та значна кількість історичних та культурних атракцій залучають щороку до Індії та Шрі Ланки, а також до острівних держав Індійського океану все більше туристів з усього світу. З появою бюджетних авіакомпаній (передовсім з регіону Перської затоки), що дають можливість потрапити у той регіон за відносно невисокими цінами, українці, а відтак і вітчизняні туроператори, стали проявляти до цих напрямків значно більший інтерес.
Проте регіон Індійського океану має певну специфіку. Наприклад, далека відстань, завдяки чому прямі перельоти із України повітряними суднами середньої дальності на кшталт Airbus A320 чи Boeing 737 – найрозповсюдженіше авіаційне устаткування вітчизняних авіакомпаній – стають неможливими. А відтак цей фактор призводить до певних складнощів в організації перельотів.
Деякі туроператори вирішують цю проблему за допомогою співпраці з еміратськими бюджетними авіакомпаніями airarabia та flydubai, які здійснюють перельоти з Києва та деяких українських регіонів через Шарджу та Дубай відповідно. Інші намагаються залучати далекомагістральні лайнери, організовуючи чартерні рейси на популярні курорти регіону. Проте на цьому шляху організаторів чартерних перевезень на такі відстані підстерігає небезпека, пов’язана із тим, що далекомагістральних бортів Boeing 767 в Україні нараховується лише 8. Усі вони належать компанії «АероСвіт» та задіяні на трансконтинентальних і трансатлантичних регулярних рейсах. Відтак кількість чартерів, які можна організу вати за допомогою цих суден, є фізично обмеженою, тож розірвати це порочне коло можливо, лише залучаючи до таких перевезень літаки іноземних авіакомпаній (що також має свою специфіку).
Намагаються не відставати від туроператорів і деякі вітчизняні авіакомпанії. Наприклад, МАУ не так давно оголосила про відновлення зимової чартерної програми до індійського штату Гоа (м. Панаджи), яка здійснюватиметься до 5 квітня 2013 р. Оскільки флот МАУ не містить далекомагістральних літаків, перельоти здійснюються з проміжною посадкою на території Об’єднаних Арабських Еміратів (аеропорт Ель Айн). Вочевидь, маркетологи компанії розраховують на те, що більшість крісел на цих чартерах буде викуплено туроператорами, проте також виставила їх у відкритий продаж.

Індія: відкриваємо регіони
Найбільшою країною та, відповідно, найпотужнішим туристичним напрямком в регіоні Індійського океану є, зрозуміло, Індія – величезна країна, що пропонує своїм гостям практично всі види туризму. Одним з найпопулярніших є пляжний туризм, який здебільшого розвивається у штаті Гоа – колишній португальській колонії. Саме цей регіон Індії користується найбільшою популярністю серед українських туристів, тож, вочевидь, саме завдяки цьому саме сюди МАУ організувала свій чартер, а квитки на рейси авіакомпаній airarabia та flydubai у цьому напрямку користуються підвищеним попитом серед туристичної громадськості. Тим не менше, Індія має можливість надавати аналогічні послуги з пляжного та екскурсійного туризму не тільки в штаті Гоа, але й зовсім недалеко від нього – на тому ж таки західному узбережжі півострова Індостан, на території індійського штату Ґуджарат, який межує з Гоа на півночі. Відтак Ґуджарат може похвалитися практично тими ж самими, якщо не кращими, природними умовами для пляжного туризму (наприклад, пляж Гопнатх у 75 км від столиці штату – саме цей пляж рекомендує туристам, які віддають перевагу первозданній природі, Міністерство туризму Ґуджарату). Щодо пляжного туризму, то тут можливості є практично безмежними, адже довжина берегової лінії у штаті складає 1600 км.
Проте Ґуджарат славиться не тільки морським відпочинком, а ще – великою кількістю різноманітних туристичних атракцій з присмаком східної екзотики. Це й відпочинок у горах, і тури до унікальної соляної пустелі на кордоні з Пакистаном, і величезна кількість різноманітних храмів усіх часів (таких, як Дваркадіш та Рукміні у місті Дварка, храм бога Шіви «Сомнатх», храм Сонця «Модера» та багато інших культурных принад), і археологічні парки (наприклад, Лотхал — пам’ятник хараппської цивілізації, та Дхолавіра, що розташована на острові Кхадір та є пам’ятником однієї з найдавніших людських цивілізованих громад — так званої Індської цивілізації, що тривала з 2900 до 1900 р. до нашої ери).
3поміж цих принад варто відзначити національний парк «Сасан Гір», у якому збереглася популяція азійських левів, в інших місцях винищених практично повністю. На території парку організовуються оглядові сафарі, у тому числі нічні, учасники яких можуть спостерігати за поведінкою цих величних хижаків в їхньому природному середовищі.
Виходячи з наведеного вище, можна зрозуміти, чому відпочинок в індійському штаті Гуджарат користується значною популярністю серед європейських та американських туристів. Утім, віднедавна цей напрямок став доступним і для українців: 26 жовтня індійський туроператор Navbarat Travels, чиї інтереси в Україні представляв одна з київських PRкомпаній, презентував для вітчизняних операторів та агентів туристичні можливості Гуджарату. Презентація, яку відвідав посол Індії в Україні Раджив Кумар Чандер, відбулася у приміщенні столичного Центру культури Індії.

Дещо про вартість послуг
Перше, що цікавить туриста, агента та туроператора у випадку нового напрямку — як туди дістатися та скільки це коштуватиме. У випадку Гуджарата, на наш погляд, найзручнішим способом дістатися туди є рейси еміратського лоукостера airarabia через Шарджу: звідти перевізник здійснює регулярні рейси до столиці штату міста Ахмадабад. Зрозуміло, що існують й інші варіанти: в Індії надзвичайно розвиненими є внутрішні авіаперевезення, у тому числі й у лоукостсегменті, відтак дістатися аеропортів Гуджарату можна і з Делі, і з Гоа, куди прилітають українські авіакомпанії. Проте пропозиції airarabia є найприйнятнішими за ціною, що добре ілюструє таблиця1.
Що ж до готельної інфраструктури Гуджарату, то вона у штаті досить добре розвинена, відтак туроператорам є з чого обирати. Для прикладу, наведемо ціни на розміщення в готелях різних категорій кількох курортних міст.

назад >>>