Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Попри усі економічні негаразди, попит на туристичні напрямки, які прийнято називати «далекими» чи «екзотичними», до яких належать і країни Південної Америки, існував завжди. Більше того, протягом останніх років, за свідченням багатьох туроператорів, попит українців на такі напрямки суттєво зріс: якщо десяток років тому йшлося суто про індивідуальний туризм – для 12 туристів, то сьогодні не є рідкісними випадки, коли до цих далеких країв відправляються групи у 1020, а то й 50 громадян України. Обговорення цього явища виходить за рамки цієї статті, зазначимо лише, що не тільки вітчизняні туроператори цікавляться цими екзотичними напрямками, але й представники цих напрямків радо залучають українських туристів до відвідання своїх держав. А українських туроператорів – відповідно, до співпраці з місцевими колегами та об’єктами туристичної інфраструктури.
Цю тенденцію яскраво ілюструє подія, що сталася в Києві 5 грудня: до столиці завітав десант чилійських дипломатів на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Чилі в Росії та (за сумісництвом) в Україні Хуана Едуардо Еґіґурена Ґусмана, який провів для українських туроператорів та агентів презентацію туристичних можливостей своєї країни. З формальної точки зору, візит посла Чилі в Україну було приурочено до 20літнього ювілею встановлення дипломатичних відносин між нашими державами.
За словами посла, Чилі є надзвичайно привабливою для туризму країною, оскільки, крім неабиякого розмаїття природних атракцій (на вузькій смужці суші, що простягається на 4200 км майже через усю Південну Америку, зустрічається 16 видів клімату з 24, відомих на планеті: від субекваторіального на півночі країни до субантарктичного на півдні), ця південноамериканська республіка має неабияку кількість історичних пам’яток (включаючи острів Пасхи), сучасну гірськолижну інфраструктуру, а також розгалужену мережу виноробних та сільськогосподарських маршрутів. До речі, інфраструктурі сільськогосподарського, зокрема, винного, туризму було присвячено окрему презентацію, що її провів аташе з питань сільського господарства посольства Чилі Пабло Бараона. Це не випадково: адже Чилі вважається одним із провідних виробників продовольства у світі, тож частка агротуризму в її національному туристичному продукті є досить відчутною.
За відгуками представників вітчизняних туристичних компаній, така привабливість цієї країни викликає гідну реакцію з боку українських туристів: поїздки до Чилі у складі комплексних турів Південною Америкою користуються у наших співвітчизників чималою популярністю. Звичайно, тут не йдеться про масовий турпотік – надто великою вже є відстань між Чилі та Україною, відповідною є й вартість квитків, проте, як виявляється, в нашій державі вистачає людей, які, наприклад, готові придбати місячну програму, яка складається з 2тижневого круїзу та з 2тижневої наземної програми в різних державах континенту, в тому числі й у Чилі.
Щоправда, останнім часом в’їзд українських громадян до Чилі суттєво ускладнився. Річ у тім, що Республіка Чилі – це мало не остання держава Південної Америки, яка ще не встановила з Україною безвізовий режим. Відтак українці для відвідування цієї держави мають оформлювати візу. Донедавна ця процедура не була обтяжливою, оскільки в Києві діє Почесне консульство Чилі. Проте у квітні помер голова цієї установи – депутат Верховної Ради Володимир Поляченко, тож за чинною дипломатичною практикою українці відтоді мають оформлювати візи у Москві. А це – час та гроші: у такий спосіб час оформлення візи розтягується на 3 тижні. А у найнапруженіші часи, такі, як передноворічні свята – й на ще більший термін. У результаті, за словами директора київської круїзної агенції SILVER LINE cruises & tours Світлани Мельник, у неї «підвиснула» група з 50 чоловік, які бажали відправитись у новорічний круїз навколо Південної Америки з наземною програмою в тому числі й на території Чилі: візи українцям оформити вже не встигнуть.
Зрозуміло, що візова тематика дуже цікавила присутніх на заході. Що ж до Посла, якому ставили ці питання, то сеньйор Еґіґурен повідомив, що сьогодні тривають переговори між Україною та Чилі про установлення між нашими державами безвізового режиму, який, відповідно, остаточно зніме усі подібні проблеми. За прогнозами пана посла, угоду про безвізовий режим може бути підписано вже у І кварталі 2013 року.
Зауважимо, однак, що туроператорам треба працювати сьогодні, тож чому в очікуванні безвізового режиму не запровадити спрощений режим, наприклад, електронну візу, як це зробила Мексика, або ж видачу віз за фактом прильоту — посол не відповів. Так само, як і не повідомив, скільки ж українців щороку відвідують Чилі — єдине, чого кореспондент УТ зміг дізнатися, то це сподівання посольства на збільшення турпотоку із України після скасування візового режиму за російським зразком: на початку 2011 року між Чилі та Росією було встановлено безвізовий режим, після чого турпотік росіян зріс на 60% протягом того ж року.
Утім не виключено, що невдовзі Почесне консульство Чилі в Україні відновить свою роботу: за словами посла, вже є кандидатура на посаду Почесного консула, тож, можливо, українські туроператори повернуться до звичної практики оформления віз у Києві.

 

назад >>>