Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Індустрія медичного туризму набуває у світі щодалі більшого обсягу. Необхідність залишати місце свого постійного проживання задля отримання медичних, реабілітаційних та оздоровчих послуг обумовлюється цілою низкою факторів, серед яких неможливість отримання ефективної медичної допомоги на місці, законодавчі заборони тих чи інших медичних маніпуляцій чи методів лікування. релігійна чи звичаєва нетерпимість тощо. Утім, одним з найважливіших чинників світової індустрії медичного туризму є бажання пацієнтів кардинально покращити стан свого здоров’я, отримати максимум від застосування найпередовіших технологій та досвіду сучасної медицини, а ще – отримати, так би мовити, гарантію якості проведеного лікування, оперативного втручання чи реабілітаційного курсу. Іншим чином, не зважаючи на витрати, максимально покращити своє здоров’я та продовжити життя.
Саме так можна охарактеризувати медичну галузь Швейцарії: тамтешні лікарі славляться найновішими методиками, які застосовують найефективніше, та найрідше помиляються. У результаті швейцарська медична, реабілітаційна та курортно-оздоровча галузь вже добру сотню років притягають до себе сотні тисяч іноземних пацієнтів та відпочиваючих, які приїжджають до альпійської республіки у пошуках здоров’я та молодості.

Що краще лікувати у Швейцарії
У принципі, клінічна медицина високорозвинених держав, до яких відноситься і Швейцарська Конфедерація, береться за будь-які патологічні стани, полегшуючи їх досить ефективно, аж до повного зцілення пацієнта. Зауважимо, однак, що для кожного напрямку медичного туризму існують певні захворювання й патологічні стани, які піддаються лікуванню та полегшенню з більшою ефективністю відносно середніх показників. Для Швейцарії це онкологічні, гінекологічні, урологічні, ортопедичні захворювання, патології серцево-судинної системи, які піддаються корекції методами кардіо-хірургії. Також у швейцарських клініках досягають традиційно високих та стабільних результатів при нейрохірургічних втручаннях, у пластичній та відновлювальній хірургії.
Слід також зауважити, що в нерозривному ланцюжку із сучасними хірургічними та апаратними методами лікування знаходиться й швейцарська фармакологічна індустрія. У результаті швейцарські лікарі значно успішніше виліковують або досягають значного та тривалого покращення стану при захворюваннях, які важко піддаються лікуванню (або ж не піддаються зовсім). Так, зафіксовані випадки, коли швейцарські лікарі у 3, а в окремих випадках і у 5 разів, продовжували термін життя невиліковним онкохворим або ж пацієнтам, які страждають від СНІДу. Також у Швейцарії надзвичайно успішно лікують різні форми гепатиту, в тому числі й гепатит С, який в умовах України та інших пострадянських держав вважається фактично невиліковним.
Одним з найважливіших факторів успішного лікування у Швейцарії є екологічна чистота усієї території та унікальний мікроклімат на кожному з курортів, який вносить суттєвий (зрозуміло, позитивний) внесок у процес лікування та реабілітації пацієнта. Візьмемо, наприклад, таке захворювання, як туберкульоз легенів. На відміну від часів 100літньої давнини, сьогодні цю хворобу вдається вилікувати, проте наслідки її лікування можуть стати для організму катастрофічними. Швейцарські ж високогірні курорти, на яких ще 100 років тому рятували своє життя «чахоточні» хворі, й сьогодні справляють надзвичайно позитивний вплив на організм хворого на сухоти. Отже, комбінація найпередовіших фармакологічних методів лікування цієї хвороби із цілющими властивостями швейцарських високогірних курортів призводить до того, що пацієнт видужує практично без серйозної шкоди своєму організмові, відтак через незначний проміжок часу знову може вести активний спосіб життя.

Здоров’я для серця й судин
Надзвичайно високий рівень смертності від ускладнень серцево-судинних патологій, який спостерігається на теренах колишнього СРСР, пов’язаний не в останню чергу із застарілими методами лікування таких захворювань. Так, більшості пацієнтів, у яких виявляють ішемічну хворобу серця, наші лікарі зазвичай призначають фармакологічне лікування, у той час як у розвинених державах світу ІХС здебільшого лікують оперативно. Великих успіхів у цьому досягли швейцарські медики Університетської клініки Цюриха: в кардіологічному відділенні цього надзвичайно авторитетного у світі лікувального закладу здійснюють аортокоронарне шунтування, операції з протезування серцевих клапанів, реконструкцію клапанів, інтервенційну аритмологію та лікування усіх видів порушень серцевого ритму. Клініка спеціалізується на хірургії аорти та її відгалужень, трансплантації серця, хірургічному лікуванні дефектів міжшлункової та міжпередсердних перетинок, хірургії судин. Цікаво, що цей медичний центр – один з небагатьох у світі, де для лікування серцевосудинних патологій використовуються стовбурові клітини.
Завдяки своїм досягненням у галузі кардіології та кардіохірургії клініки групи Hirslanden в Арау, Цюриху. Лозанні, Берні, клініки La Source та Genolier у Лозанні широко відомі у світі, а завдяки ефективному коригуванню пороків серця широко відомою є женевська клініка De la Tour.

Женевське озеро повертає здоров’я та молодість
Одним з найвідоміших у світі курортно-реабілітаційних регіонів є Женевське озеро, в околицях якого діє багато як державних, так і приватних клінік загальною кількістю близько 5000 ліжко-місць. Спеціалізацією цих клінік є:
• експрес-діагностика людського організму;
• онкологія;
• акушерство та гінекологія (зокрема, супроводження вагітності, пологи, боротьба з проявами менопаузи);
• пост травматична, постінсультна та постінфарктна реабілітація;
• ортохірургія;
• нейрохірургія;
• лікування за допомогою стовбурових клітин;
• програми нормалізації обміну речовин та зниження ваги;
• естетична медицина, пластична хірургія, безопераційне омолодження;
• лікування депресій, розладів сну, психічних порушень та залежностей.
Однією з переваг Швейцарії перед іншими напрямками медичного туризму є репутація медичної інфраструктури держави та її системи охорони здоров’я. Завдяки цьому чиннику потік медичних туристів до альпійської республіки щороку збільшується. За прогнозами, 2020 року загальний обсяг послуг, що надаватимуться швейцарською медичною галуззю іноземним пацієнтам, перевищуватиме $5 млрд. Таким чином, на медичну галузь Швейцарії працює її репутація. Тому, незважаючи на досить високі ціни на медичні послуги, клієнт туристичної компанії у більшості випадків буде схильний обрати для лікування чи оздоровлення саме медичні заклади Швейцарії.
Автор щиро дякує авіакомпанії МАУ www.flyUIA.com за можливість здійснити авіапереліт за маршрутом Київ – Цюрих – Київ, та офісу «Швейцарського Туризму» www.myswitzerland.com за можливість ознайомитися з інфраструктурою медичного туризму під час прес-туру для українських журналістів до Швейцарії
 

назад >>>