Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Дженнаро БЕРТОЛІ, директор Італійського візового центру VMS-Україна

Хто ми такі
Італія – держава туристична. Туризм відіграє надзвичайно важливу роль в нашій національній економіці, тож ми завжди раді вітати усіх гостей нашої країни, які приїжджають до нас як туристи. У тому числі, зрозуміло, і громадян України.
Проте Італія є членом Шенгенської угоди, тож вашим громадянам для короткотермінового в’їзду до нашої країни, у тому числі й з туристичною метою, необхідно оформлювати шенгенські візи. А це – досить клопітка справа, тож в умовах обмежених ресурсів, які мають у своїй наявності консульства туристично привабливих держав, задовольнити попит усіх заявників в обумовлені терміни надзвичайно складно, а в певні періоди пікового попиту на візи – й просто неможливо. Отже, деякі консульства, у тому числі й італійське, з метою оптимізації технологічного процесу прийому та обробки документів від візових аплікантів, вдаються до послуг зовнішніх провайдерів послуг з координації візового запиту, які працюють за принципом аутсорсингу. На пострадянському просторі за такими компаніями закріпилась назва «візові центри».
Одним з таких візових цен-трів є італійська компанія Visa Management Service, яка надає громадянам Росії, України, а з 29 квітня ще й Грузії, послуги з координації візового запиту в італійських консульствах. На відміну від деяких інших наших колег, які співробітничають з консульствами різних держав, ми співпрацюємо лише з консульством Італії. Більше того, ми є саме італійською компанією, яку близько 6 років тому заснували кілька фізичних та юридичних осіб – італійських резидентів. Звідси зрозуміло, що ми, подібно до посольства, консульства чи ENIT, представляємо в Україні саме Італію, а тому зацікавлені, щоб наші послуги надавалися на найвищому рівні. Зокрема, наш центр надає найвищий з можливих ступінь безпеки щодо захисту особистих даних, наші сервери знаходяться у Лондоні, крім того, ми подали заявку на атестацію підприємства у Державній службі України із захисту персональних даних. Атестація – досить тривалий процес, і сьогодні (24 квітня – Ред.) наша заявка лише розглядається, проте ступінь захисту даних у нас значно вищий за вимоги українського держрегулятора.

Доступні більшості українців
Протягом тривалого часу подати документи на візи в італійське консульство можна було лише в Києві. Проте сьогодні, задля зручності українців, які мешкають у регіонах вашої держави, у березні цього року ми відкрили філії у Львові, Донецьку. Одесі. Протягом найближчих 2-х місяців відкриємо свої осередки у Харкові та Дніпропетровську, завдяки чому плануємо досягти покриття усієї території України та перебрати на себе практично весь потік заявників, які прагнуть отримати шенгенську візу в італійському консульстві. Я хотів би зазначити виключну роль, яку відіграє в поліпшен-ні італійського візового сервісу Посольство Італії в Україні, зокрема, чинний керівник місії Фабріціо Романо. Пан посол одним зі своїх найважливіших пріоритетів проголосив покращення візового обслуговування громадян України. У результаті сьогодні консульство й візовий центр працюють у тісній взаємодії та з великим ступенем порозуміння, як у консульстві, так і в нас було реорганізовано механізм опрацювання поданих заявок на візи, збільшено штат співробітників (станом на кінець квітня діє 17 вікон прийому документів у Києві та по 2 – у Львові, Одесі та Донецьку) та оптимізовано взаємодію між підрозділами компанії, а також із задіяними у процесі сторонніми організаціями (наприклад, банком та страховою компанією). У результаті заявник, що приходить до візового центру, проходить усі формальності лише один раз, один раз сплачує необхідну суму у відділенні банку, який знаходиться тут-таки, у приміщенні візового центру, отримує квитанцію та наступного разу вже приходить за паспортом з візою. Або ж, якщо замовляє додаткову послугу доставки документів, може й не приходити до нас, оскільки в цьому випадку отримає паспорт кур’єром.
У результаті усіх цих заходів зі спрощення процедури оформлення віз та оптимізації процесу прийому та обробки документів заявники отримують готові візи за 5-7, а в деяких випадках і за 4 робочі дні. Зрозуміло, зараз не пік сезону, проте ми сподіваємось, що й у найнапруженіші часи (а для італійського напрям-ку це період з травня до липня) ми дотримуватимемось шенгенських норм, тобто 10 днів з часу прийому документів до видачі паспортів.

Співпраця з туроператорами – до взаємної вигоди
З початку 2013 року, відповідно до рішення МЗС Італії, акредитовані у посольстві українські туристичні компанії подають документи своїх клієнтів через наш візовий центр. Цьому рішенню передував адаптаційний період, коли протягом 1 дня на тиждень представники турфірм подавали документи безпосередньо до консульства, а 4 дні – до нас. З нового року турфірми вже повністю перейшли до нас.
Мені важко сказати, як акредитовані туроператоры оцінюють зміну схеми взаємодії з консульством та залучення нашої компанії до процесу подачі документе — це питания скоріше до них, ніж до нас. Проте нам з ними зручно та комфортно: адже туристичні компанії є професіоналами в туристичному бізнесі, а відтак і у візовому асистансі. У результаті вони зазвичай подають коректно оформлені та попередньо відфільтровані документа, з якими ми не маемо практично ніякого клопоту.
Ми приймаємо від туроператорів оплату як консульського збору, так і наших послуг, за без-готівковим розрахунком. Більше того, вітаємо такий варіант співпраці, оскільки ддя нас це дуже зручно.
Сьогодні базовий пакет наших послуг коштує еквівалент 15 евро (плюс 20% ПДВ, у такий спосіб вартість наших послуг для споживачів складає еквівалент 18 евро). Цей збір розповсюджується на всіх, незалежно від категорії заявника, зокрема, наявності у нього пільг зі сплати консульського збору. Утім, я не виключаю, що у майбутньому можна буде розглянути можливість надання певних пільг туроператорам. Проте зараз ми тільки-но розпочали з ними співпрацю, тому про це говорити ще зарано.
Звичайно, ми – комерційна структура, й нашою кінцевою метою є отримання прибутку. Проте далеко не все у цьому житті вимірюється грошима. А тому існує ще один, нематеріальний, аспект нашої роботи: я вже казав, що ми відчуваємо себе повноцінними представниками Італії в Україні. тож робимо усе можливе, щоб кожний з наших клієнтів отримав візу з мінімумом витрат та максимальним задоволенням. так, саме задля цього ми шукали приміщення у самому центрі Києва, куди зручно добиратися з будь-якої точки міста, а також з залізнично-го та автовокзалів, саме тому ми запроваджуємо велику кількість різноманітних додаткових сервісів для зручності наших клієнтів. Так, буквально днями ми обладнали у нашому київському офісі дитячий куточок — адже багато хто з наших клієнтів приходить до нас із дітьми... Врешті-решт, сьогодні українські туристи мають можливість обирати багато напрямків для ман-дрів та відпочинку. Тож коли вони обирають Італію, та звертаються до нас по допомогу в отриманні шенгенських віз в італійському консульстві, ми сприймаємо це як велику честь як для нашої держави, так і для нас особисто.
 

назад >>>