Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Сергій ЧЕРЕВКО, заступник міського голови Херсона

Херсон привабливий для всіх!
Донедавна мало хто сприймав Херсон – за радянських часів промислове місто, а сьогодні – транспортний вузол на шляху до Криму та курортів Таврійського Причорномор’я – як самостійну туристичну дестинацію. Тим не менше, наше місто, історія якого тісно пов’язана з утвердженням Російської Імперії на Чорноморському узбережжі, має величезну кількість історичних та архітектурних пам’яток кінця XVIII, XIX та початку XX століть. Історія нашого міста тісно пов’язана з такими історичними особами, як імператриця Катерина ІІ, фельдмаршал та світліший князь Григорій Потьомкін (могила якого, до речі, знаходиться в одному з міських православних собо-рів), полководець Олександр Суворов, адмірал Федір Ушаков, родина натуралістів та меценатів Фальц-Фейнів… Запорізькі козаки також залишили на території Херсону та його найближчих околиць багато надзвичайно цікавих слідів, які, поза всяким сумнівом, зацікавлять поціновувачів вітчизняної історії.
Утім, наше місто може при-вабити далеко не тільки цю категорію туристів. Адже наявність одних з найбільших за площею та різноманітністю екологічної системи річкових плавнів, найбільшого на Півдні України торговельно-розважального комплексу, на який переобладнано будівлю збанкрутілого наприкінці 90-х років бавовняного комбінату, нарешті, наявність найрізноманітніших за тематичною спрямованістю, але однаково популярних фестивалів приваблює значну кількість туристів усіх категорій. Скажімо, лише концерт, який проводиться на День міста на території Парку Слави у третю суботу вересня, збирає понад 100 тисяч глядачів. Сьогодні в Україні немає жодної футбольної арени такої місткості! Я абсолютно певний, що наші акції з галузі івент-туризму здатні приваблювати ще більше туристів – це станеться у випадку, якщо вітчизняні, та й зарубіжні, туроператори розглядатимуть нас як перспективну туристичну дестинацію на перехресті транспортних та туристичних потоків. Адже сучасні туристи усе більше потребують комплексних продуктів, наприклад. морського відпочинку з екскурсійною складовою. А саме в цьому напрямку ми, тобто місцева влада, готові співпрацювати з професіоналами туристичного бізнесу, беручи участь у розробленні турпродукту та його промоції – як в Україні, так і у світі.

Розвиваємо партнерство з турбізнесом
Для того, щоб надати поштовх процесові порозуміння між місце-вою владою та приватними компаніями, чиїм бізнесом є надання туристичних послуг, ми ініціювали державно-приватне партнерство в інформаційній галузі. Так, другий рік поспіль у складі Управління культури міськвиконкому діє сектор розвитку туризму, який, зо-крема, займається забезпеченням потреб професіоналів туристичної галузі в актуальній інформації про туристичні можливості Херсону та його околиць, комунікацією з туроператорами, інфраструктурними об’єктами, профільними ЗМІ та іншими зацікавленими в розвитку туризму особами та організаціями. Ми вже реалізу-вали кілька проектів: наприклад, за кошти міського бюджету створено сучасний інформацій-ний портал kherson-gid.com, на якому в концентрованому вигля-ді розміщено інформацію про те, що в Херсоні робити, де осели-тися, де поїсти, як розважитися, як до нас дістатися й таке по-дібне. Більше того, для туроператорів та інфраструктурних об’єктів, які надають туристичні послуги в Херсоні, абсолютно безкоштовно надається місце на цьому порталі.
Реалізовано й кілька інших проектів. Наприклад, знову ж таки за кошти міського бюджету в одному з міських скверів обладнано Алею Духовності, на якій установлено носії інформа-ції про наявні в місті храми та релігійні споруди. Визначено перелік привабливих з точки зору туризму вулиць, на яких дорож-нє покриття має замінюватись у першу чергу. Видано путівник з повною інформацією про цікавинки, події та туристичні маршрути Херсону, частину тиражу якого знову ж таки без-коштовно передано туроператорам, що залучають туристів до нашого міста. Отже, з упевненістю можна сказати, що в Херсоні розвивається ефективна модель державно-приватного партнерства в туристичній галузі, й ми раді будемо застосувати її й для наших нових партнерів.
Хотів би також зазначити, що Херсонська міська рада започаткувала ще й горизонтальні, а саме міжрегіональні, зв’язки з деякими туристичними містами та регіонами. Наприклад, було реалізовано своєрідний інформаційний обмін зі Львовом: у Херсоні було розміщено інформаційні носії, які закликали городян відправитись на Велик-день до міста Лева, а у Львові у той же час бігборди та лайтбокси закликали відвідати Херсон, як столицю Таврії. Така форма співробітництва виявилась дуже успішною: так, завантаженість потягу Львів – Херсон суттєво зросла, й актуальним стало питання про його комплектацію додатковими вагонами. Годі й казати, що ми прагнемо продовжу-вати такий інформаційний обмін, а в перспективі намагатимемося вийти й на міжнародний рівень.

На перехресті всіх доріг
Херсон є привабливим для туристів ще й з транспортної точки зору: адже наше місто знаходиться на перехресті залізничних та автомобільних шляхів. Є в нас і пасажирський річковий порт, куди заходять круїзні теплоходи типу «ріка – море». Більше того, вже відкрився аеропорт, який сьогодні обслуговує чартерні авіарейси, а за наяв-ності пасажиропотоку, сподіваємось, у нас буде й регулярне сполучення.
З точки зору транспортної логістики, розташування нашого міста є надзвичайно вигідним. Адже практично до всіх таврійських морських курортів (Скадовська, Залізного порту, Голої Пристані та інших), а також до природних заповідників, як Асканія-Нова, не підведено залізниць, тож більшість туристів з інших регіонів України, а також з-за кордону, відправляючись до них, робить пересадку в Херсоні. Так само суттєва частина пасажирського трафіку в напрямку Кримського півострова здійснюється через наше місто. Ми переконані, що на шляху до місць основного призначення багатьом туристам буде цікаво зробити зупинку на кілька днів у Херсоні, й прагнемо переконати в цьому професіоналів туристичного бізнесу. Адже і в самому місті, і в його околицях вистачає готелів та інших об’єктів розміщення, які із задоволенням нададуть можливість своїм гостям добре відпочити перед подальшою дорогою. Ну а про туристичні принади нашого міста я вже розповідав, хоч і досить побіжно.
Тож Херсонська міська рада намагається співпрацювати не тільки з туроператорами, але і з транспортними компаніями. Адже Херсон привабливий практично для всіх туристів, і чим більше пасажирів автобусів, потягів, літаків чи круїзних теплоходів про це дізнаються, тим краще буде для всіх – як для туроператорів та їхніх агентів, як для самих туристів, так і для херсонців, які ще з часів світлішого князя Григорія Потьомкіна славилися своєю привітністю та надзвичайною гостинністю.
Дякуємо за співпрацю історичному кафе-музею «Фаворит», на місці якого 180 років тому знаходився один з перших херсонських трактирів
 

назад >>>