Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Вплив гормональних препаратів на організм тварин


Сьогодні практично кожен власник домашньої тварини знає про препарати, які на деякий час переривають статевий цикл вихованців. Вони широко поширені, а їх ефективність висока, що дозволяє швидко вирішити проблеми, пов'язані з весняним загостренням. До того ж відпадає необхідність у проведенні стерилізації. Як правило, такі препарати виробляються у вигляді таблеток, крапель або ін'єкцій і розраховані на тривале використання. Виробники стверджують про безпеку їх застосування. Що ж на ділі - все не так добре, як описується. Оскільки кількість домашніх тварин в квартирах постійно зростає, а гормональні контрацептиви є зручними та досить ефективними при коригуванні статевої поведінки у котів та собак, тому я вважаю актуальним дослідити вплив цих препаратів на фізіологічний стан тварин.

Об’єктом дослідження є домашні тварини, що перебувають в стані статевої охоти , а також ті, господарі яких, звернулись до ветеринарних лікарів після використання гормональних контрацептивів. Предметом дослідження є вплив контрацептивних засобів на поведінку тварин та гормональні процеси в їх організмі.

На відміну від препаратів на натуральній основі, які не несуть небезпеки (та й не особливо допомагають), хімічні гормональні контрацептиви можуть стати реальною загрозою для життя вихованця, послуживши причиною виникнення захворювань репродуктивних органів.
Основна причина, по якій не слід застосовувати подібні препарати - це наявність в їх складі стероїдних статевих гормонів. Основна причина, по якій не слід застосовувати подібні препарати – це наявність в їх складі стероїдних статевих гормонів. Оскільки рецептори до них розташовуються по всьому організму, під їх впливом виявляються всі органи, що при тривалому застосуванні призводить до порушення гормонального рівня і стимулює розвиток патологій:кіст яєчників, пухлини і залозистої гіперплазії матки, піометри і гідрометри. Крім того, при використанні гормональних препаратів знижується сприйнятливість до інсуліну, що призводить до розвитку цукрового діабету та інших проблем з ендокринною системою.

 

Автор статті Марія Салієнко