Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Сучасний стан легендарної річки Либідь


 

Упродовж не одного десятиліття чуємо, читаємо, що в Україні – 63 тисячі річок, але де вони, ті річки? Від скількох уже й сліду не лишилось.
Не треба вирушати кудись далеко, варто поглянути на столицю. Одна з найлегіндарніших річок – Либідь у ІХ столітті була судноплавною, але коли річку взяли в колектор, вона майже повністю втратила здатність самоочищуватись і стала практично неживою.

Місто в його історичному та соціальному розвитку є не тільки важливою формою співіснування людей, але й специфічною формою стосунків між людиною та природою. Місто можна розглядати як систему, що потребує для підтримання свого існування постійного надходження  повітря, води, енергії, віддаючи натомість велику кількість відходів – викидів в повітря, стічних вод, сміття. Найбільшою мірою забрудненню та перебудові підлягають водні об’єкти, що знаходяться в межах урбанізованих територій, оскільки у порівнянні, наприклад, з повітряним басейном, вони розташовані локально та мають, як правило, невеликі розміри. В той же час водні об’єкти відіграють важливу роль у життєдіяльності міст, вони мають велике рекреаційне та естетичне значення, є осередками життя рослинних і тваринних організмів.

Автор статті Марія Салієнко